Gönüllü kadınlar kolları sıvadı, depremzedeler üzere giyecek dikiyor

Fahri kadınlar kolları sıvadı, depremzedeler için üzeri dikiyor

KASTAMONU – Kastamonu’nun Daday ilçesinde aynı araya mevrut fahri kadınların destekleriyle depremzede vatandaşlar üzere üst dikiliyor.

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 11 ili etkileyen depremlerin arkası sıra bölgeye yardımlar devam ediyor. Bu çerçevede Kastamonu’nun Daday ilçesinde aynı araya gelen kadınlar dahi depremzedeler üzere don dikiyor. Daday Ahali Eğitim Merkezi Müdürlüğü öncülüğünde kadınların diktiği kıyafetler yer sarsıntısı bölgesine gönderiliyor.

Usta belletici Nurcan Kılavuz Kaptan ve fahri kursiyerler, kış mevsimine akıllıca kumaş ile üretilen giyim malzemelerini bir lahzada tamamlayarak depremden etkilenen bölgelere gönderdi. İlk etapta 180 adet eşofman takımı ve kışlık mont dikimi tamamlanarak, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Kastamonu Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğüne doğrulama edildi.

Konu karşı açıklamada mevcut maharetli çalıştırıcı Nurcan Kılavuz Gemisi, “Daday El Yetişek Merkezinde giyim konusunda ateş parçası öğreticilik yapıyorum. Depremzede vatandaşlarımıza Daday halkımızın ve fahri kadınlarımızın destekleriyle 180 adet eşofman takımı dikiyoruz. Ayrıca bunun dışında montgomer gibi elbiselerde dikiyoruz” dedi.

Share: