Germencik’te 19 Eylül Gaziler Haset törenle kutlandı

İlçe Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Gazilerle birlikte Atatürk Anıtına Çelenkler koyması

İlçe Güllabi Komutanlığından Uyanık Gedikli Kıdemli Çavuş Aziz Atmaca’ın günün anlam ve öneminin belirten konuşması

Törene katılan Gaziler davetlilerle alay malay yemekte bire bir araya gelmesi

Yemek sonrası dua edilmesi

AYDIN (AA) Aydın’ın Germencik ilçesinde Gaziler haset Törenlerle kutlandı.

Germencik Cumhuriyet Altını meydanında planlı törende kaza Kaymakamı Toygar Gülenç, İlçe Belediye Reisi Fuat Öndeş, Gazilerle alay malay Atatürk Anıtına Çelenkler koydular.

Günün mazmun ve önemini belirten konuşmayı İlçe Güllabi Komutanlığından Uyanık Gedikli Mümessil Çavuş Ermiş Delice yaptı. Ulu Alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün liderliğinde esaret altında yaşamaktansa seçkin ant ölmeyi tercih fail Türk Milleti Çanakkale’den Sakarya’ya büyüklüğünde bilcümle cephelerde birçok evladını şehit vererek bu amaca ulaşmıştır.

Bugün Kocaman Bayrağımızın Ülkemizin seçkin köşesinde Gururla dalgalanıyorsa İstiklal Marşımız Yurt Semalarında yükseliyorsa Türk Milleti irtibat muadele içerisinde henüz gönençli yarınlara koşuyorsa bunu Siz Kahraman Gazilerimize borçluyuz. Yer Su ile yoğrulduğunda balçık Içki ile yoğrulduğunda ise Yurt evet. Türk Vatanı Türk’ün Kanıyla sulanarak yoğrulan bire bir Coğrafyanın adıdır diye niteleyerek konuştu.

Daha sonradan Törene katılan Gaziler Davetlilerle alay malay yemekte tıpkısı araya geldiler.

İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç, Belediye Başkanı Fuat Öndeş, İlçe Açıkgöz Komutanı Dip Mülazım Salih Demirtaş, İlçe Güven Müdürü Büyük İhsan Özçelik, Gazi ve Martir Aileleri Siyasal Parti temsilcileri, Kat Amirleri, Askeri ve Vatandaşlar Hazır bulundularShare: