Geleceğin piyanistleri Sarıkamış’ta açılan kursta yetişiyor

Sarıkamış Umum Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi’nde açılan piyano kursuna, yaşları 7 ile 12 ortada değişen 40 çocuk katılıyor.

Geleceğin piyanistleri gelmek için çabalama gösteren çocuklar günde 2 saat koyulmak için haftanın 6 haset piyano eğitimi alıyor.

Piyano kursu öğretmeni Nazlı Kaya AA muhabirine, öğrencilere piyanoyu ve müziği sevdirmek için kursu açtıklarını söyledi.

Kayaç, kursta geleceğin her piyanistlerini yedirmek için ceht gider ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Amacımız çocuklarımıza iyi eğitim bilimi vererek Fazıl Say’lar, İdil Biret’ler tavlandırmak. Şüheda diyarı Sarıkamış’tan adamakıllı sanatçılar çakmak istiyoruz. Gönüllü, istekli, yetenekli çocuklarımız var, inşallah onlara katkıda bulunacağız. Ben birlikte bu işe konservatuarda başladım, çocuklarımıza hayır olma için gayret ediyorum.”

Kursiyerlerden Rana Sâri bile kursu haddinden fazla sevdiğini anlatarak, “Nazlı öğretmenimiz bize haddinden fazla evire çevire piyano öğretiyor. İnşallah hoppadak Türkiye’nin değil dünyanın sunu ferah piyanistleri oluruz.” diyerek konuştu.

Belinay Sahtekâr ise “Babam beni bu kursa yazdırdı. Piyanoyu çokça seviyorum. Piyanonun hem sesleri hem da ona dokunması çokça iyicene” ifadesini kullandı.

Muhabir: Hüseyin Demirci

Share: