Geleceğin piyanistleri Sarıkamış’ta açılan kursta yetişiyor

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde açılan piyano kursunda geleceğin piyanistleri yetiştiriliyor.

Sarıkamış Umum Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki Deneyimsizlik Merkezi’nde açılan piyano kursuna, yaşları 7 ile 12 arasında mütebeddil 40 bala katılıyor.

Geleceğin piyanistleri atılmak amacıyla ceht gösteren kollar günde 2 saat olmak için haftanın 6 günü piyano eğitimi alıyor.

Piyano kursu öğretmeni Nazlı Kayaç AA muhabirine, öğrencilere piyanoyu ve müziği sevdirmek amacıyla kursu açtıklarını söyledi.

Kayaç, kursta geleceğin seçkin piyanistlerini yemlemek üzere çaba sarf ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Amacımız çocuklarımıza gani eğitim bilimi vererek Fazıl Say’lar, İdil Biret’ler beslemek. Şehitler diyarı Sarıkamış’tan domuzuna sanatçılar ihata etmek istiyoruz. Gönüllü, hevesli, yetenekli çocuklarımız var, inşallah onlara katkıda bulunacağız. Ego dahi bu işe konservatuarda başladım, çocuklarımıza yararlı olma için gayret ediyorum.”

Kursiyerlerden Rana Eğreti da kursu çokça sevdiğini anlatarak, “Baylan öğretmenimiz bize çok adamakıllı piyano öğretiyor. İnşallah takkadak Türkiye’nin değil dünyanın yer iyi piyanistleri oluruz.” diyerek konuştu.

Belinay Sahtekâr ise “Babam beni bu kursa yazdırdı. Piyanoyu çokça seviyorum. Piyanonun hem sesleri hem dahi ona dokunması haddinden fazla pir” ifadesini kullandı.???????

Share: