Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar içtimai bölük projesi için referans yapıyor

Gaziantep ve Malatya’bile, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin arz iri toplumsal göz projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Izzet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, evraklarını boşlamak amacıyla erken saatlerde Halk ve Ziraat bankaları şubelerinin uğrunda çokluk oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 göz, Şanlıurfa’dahi 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’da 2 bin 251, Adıyaman’bile 1750, Kilis’te 500 bölük düz yazı edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu fail Mikail Uzdilli, AA muhabirine, toplumsal ev projesini duyduklarında mutlu olduklarını belirterek, Cumhur Reisi Erdoğan’a teşekkür etti.

Yıllardır ev sahibi olabilmek amacıyla tayf kurduklarını anlatım fail Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Oran üzerinde üstelik başvuruşu yapılıyor ama erken gitmek üzere buraya geldik. 500 liralık tıpkı ödeme yapıyoruz. İnşallah çıkar ve familya sahibi oluruz. İster istemez cıvıl cıvıl var. Biz erkenden gelip erken çıksın diye ayrımsız umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin çok domuzuna olduğunu belirterek, “Her şeyden önceki Reisicumhur’na bu imkanı sağladığı üzere teşekkürname ediyoruz. Haddinden Fazla iyicene ayrımsız proje. Kiracıyım, 2 bin liralık icar veriyorum. Amiyane fukara-alperen ve özellikle emekliler üzere evire çevire tıpkı faaliyet.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje dolayısıyla mutlu olduklarını ifade ederek, “İyi, sunturlu benzeri proje. Kira öder kadar ödeyeceğiz. Kiracıyım, iyi oldu. 13.30’bile evraklarımı saklamak amacıyla vezneci şubesine geldim. Ilk Kânun de az kaldı.” diye konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır kiracı olduğunu dile getirerek, konutun kendisine çıkması amacıyla dua edeceğini söyledi.Share: