Gaziantep ve Malatya’da, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi

Gaziantep ve Malatya’da 19 Ilkgüz Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.

Gaziantep’te 15 Temmuz El Erki Meydanı’ndaki törende, Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delimsirek, 5. Zırhlı Liva Komutanı Liva Hacı Halil Osma, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cuma Namazı Yiğitlik, Türkiye Savaş Mamülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Cebbar Civciv, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Gaziler yerine mütekellim Fakirlik Fakçı, martir ve gaziliğin cidal meydanlarında erişebilecek bildirme alicenap mertebelerden olduğunu belirterek, “Özellikle gazi kent Gaziantep’te tıpkısı gazi olarak yaşamaktan değer ve hava duyuyorum.” dedi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam fail programda türkü dinletisi yapıldı.

Malatya

Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı’na, Vali Hulusi Şahin, 2. Ordu Erkânıharp Başkanı ve Garnizon Komutanı Ferik Tuncay Altuğ, Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan ile Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Bölüm Başkanı İbrahim Cengiz çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Delicesine ve beraberindekiler, Yeşiltepe Kent Mezarlığı’ndaki şehitliği görüşme ederek, martir mezarlarına al ve parafin karanfil bıraktı.

Protokol, okunan Kur’an-ı Kerim’in arkası sıra yakarış etti.

Törene İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Cingöz Komutanı Kurnaz Mümessil Albay Ercan Değerli, Yeşilyurt Belediye Reisi Mehmet Çınar, gâh sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: