Gaziantep merkezli 4 ilde dolandırıcılık operasyonunda 10 çirkin gözaltına alındı

Gaziantep merkezli 4 ilde planlı ayyarlık operasyonunda 10 keleş yakalandı.

İl Güllabi Komutanlığı Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, çoğunluğu Gaziantep koyulmak için Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besicinin 312 kocabaş ve küçükbaş hayvanı alınarak parasının ödenmeden başkalarına satılması üstüne himmet başlattı.

Bu kapsamda beceri ve fiziksel izlem eden ekipler, kendilerini memur ve zor olarak tanıtarak besicilerin hayvanlarını düz ve 5 milyon teklik üstünde zarara uğratan zanlıları tayin etti.

Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere cerrahi müdahale düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri bitmeme ediyor.

Mağdur besiciler ise İl Açıkgöz Komutanlığına gelerek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan 58 yaşındaki Nazlı Örgün, AA muhabirine, 2 kocabaş hayvanı amacıyla dolandırıcılarla 60 bin lirada anlaştıklarını belirterek, “Servet için kendilerini aradık, ‘gidin’ dediler. Paramızı vermediler, tığ de jandarmaya gelerek şikayette bulduk. Allah jandarmadan razı olsun.” dedi.

Kilis’in Musabeyli ilçesinden gelen Istekli Delice ise dolandırıcıların genel ağ üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hafta sonu geldiler, bölüm yapıp fiyatta anlaşıldı. Vezneci hesap numarası gönderdik ve bize dekont gönderildi. Aksata günü olduğu ve bizim dahi başımıza böyle aynı şey gelmediği üzere paranın gönderildiğini düşündük. Mal ‘pazartesi haset gelir’ dediler ve hayvanımızı götürdüler. Gücük Ay ayından bu yana paramızı alamıyoruz. Bugün hilekâr kadro yakalandı.”Share: