Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş’ta 29 Ekim resepsiyonu düzenlendi

Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş’ta, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle resepsiyon, Şanlıurfa’da ise fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gaziantep’te benzeri otelde düzenlenen resepsiyonda Vali Davut Gül, kardeşçe ettiği davetlilerin bayramlarını kutladı.

Cumhuriyet Bayramı kutlaması üzere hazırlanan çörek, protokoldekiler marifetiyle kesildi.

Resepsiyona, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delimsirek, 5. Zırhlı Liva Komutanı Tuğgeneral Hacı Yüce Osma, İl Bitirmiş Komutanı Sancak Hidayet Arıkan, İl Güvenlik Müdürü Mustafa Emre Başkan, çalım müdürleri, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Malatya

Malatya Valiliğince bir otelde planlı resepsiyon çalgı dinletisiyle başladı.

Ilbay Hulusi Atmaca, yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 99. sene dönümünü bütün beraber kutladıklarını söyledi.

Dün şeb planlı fener alayının çokça ateşli geçtiğini anımsatan Delicesine, vatandaşların kutlamaları içtenlikle izlediğini dile getirdi.

Cumhuriyetin kazanımlarıyla çekicilik duyduklarını, hangi büyüklüğünde işlek büyüklük olduklarını aynı öğün elan gördüklerini nâkil Mecnunca, “Tığ ayakta cıvıl cıvıl ve iri gelmek zorundayız.” diyerek konuştu.

Resepsiyona Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, 2. Kargaşa Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Muhammet Deveci, İl Uyanık Komutanı Uyanık Mümessil Miralay Ercan Değerli, İl Güvenlik Müdürü Ercan Dağdeviren, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince bire bir otelde düzenlenen resepsiyonda, Ilbay Ömer Faruk Coşkun, davetlilerin 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Resepsiyona Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Sakıncasız Terzioğlu, İl Güvenlik Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Açıkgöz Komutanı Mümessil Albay Miğfer Yağan, hava müdürleri, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ve askeri erkan paydaşlık etti.

Şanlıurfa

Şanlıurfa’da ise 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı etkinlikleri kapsamında askı alayı yürüyüşü düzenlendi.

Şanlıurfa Valiliğince organize edilen aktiflik çerçevesinde Yüce Şelli Parkı’nda bir araya mevrut vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve yanarca ile Rabia Meydanı’na kadar yürüdü.

Mehter takımının zevcelik ettiği yürüyüşte, katılımcılar balaban Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıdı.

Ilbay Salih Ayhan, yaptığı konuşmada, yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.

Etkinliğe, Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, kamu kurumlarının yöneticileri, siyasal parti temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Share: