Gazeteci Seçme Şimşek’i darbeden şüphelinin 5 sene 4 ayak tabanı kadar hapsi istendi

Bir göstergeç programında Demokrat Tümen Kargaşa Mebus Cemal Enginyurt ile tartışan gazeteci Seçme Şimşek’i darbettiği iddiasıyla tutuklanan Emrah Topal hakkındaki sormaca tamamlandı. Savcılık, münasebetsiz Emrah Topal üzerine “Basit yaralama”, “Alenen taşlama” ve “Yıldırma” suçlarından 5 yıl 4 taban kadar mapus istemiyle savca hazırladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde tıpkısı monitör kanalında yayınlanan “Gündeme Dair” programında misafir olan gazeteci Latif Şimşek ve milletvekili Cemal Enginyurt’un ortada tartışma yaşandığı, ayrıksı konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu tam Emrah Topal’ın Seçilmiş Balkır’i el ve tokat kovmak suretiyle darbettiği belirtildi. Kaknem Topal’ın, Latif Balkır’e sinkaflı küfür üstelik ettiği belirtilen iddianamede, görüngü anına ilişik azrail görüntülerine göre şüphelinin şikayetçiyi ensesinden namına makul çekerek, sağlıklı eliyle el attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya devam etmek istediği, fakat sair şahısların araya girdikleri kaydedildi. Adli Tababet raporunda şikayetçinin görüngü dolayısıyla meydana mevrut yaralanmasının olağan tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu tabir edildi.

“ÖFKEME YENİK DÜŞTÜM”Aynasız Emrah Topal’ın ifadesinde, fenomen simultane ekstrem kımıldatma edildiği ve öfkesine yenik düştüğü için şikayetçiye fiziksel müdahalede bulunduğunu söylediğine saha verildi. Etraf ortada uzlaşma sağlanamaması üzerine ibret Emrah Topal hakkında “Görgüsüz Yaralama”, “Hakaret” ve “Yıldırma” suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıl 4 aya kadar hapishane istemiyle savca düzenlendi. Çirkin önümüzdeki günlerde İstanbul Esas Ukubet Mahkemesi’nde yargılanacak.

Share: