GAZETECİ LATİF ŞİMŞEK’İ DARBEDEN ŞÜPHELİNİN 5 YIL 4 AYAK TABANI KADAR HAPSİ İSTENDİ

Bir göstergeç programında Demokrat Öğür Kargaşa Saylav Cemal Enginyurt ile tartışan gazeteci Berceste Parıltı’i darbettiği iddiasıyla tutuklanan Emrah Topal hakkındaki anket tamamlandı. Savcılık, kaba Emrah Topal karşı “Süssüz yaralama”, “Açıkça hakaret” ve “Zılgıt” suçlarından 5 yıl 4 taban kadar cezaevi istemiyle iddianame hazırladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde bir göstergeç kanalında yayınlanan “Gündeme Dayalı” programında konuk olan gazeteci Seçme Parıltı ve milletvekili Cemal Enginyurt’un beyninde ağız dalaşı yaşandığı, ayrıksı konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu tam Emrah Topal’ın Güzel Şimşek’i baskı ve tokat alaşağı etmek vasıtasıyla darbettiği belirtildi. Berbat Topal’ın, Berceste Parıltı’e sinkaflı kalay da ettiği belirtilen iddianamede, görüngü anına ilgilendiren alıcı görüntülerine bakarak şüphelinin şikayetçiyi ensesinden kendisine akıllıca çekerek, salim yoluyla el attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya sürmek istediği, ancak ayrıksı şahısların araya girdikleri kaydedildi. Adli Tababet raporunda şikayetçinin fenomen zımnında meydana mevrut yaralanmasının cılız tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu tabir edildi.

“ÖFKEME YENİK DÜŞTÜM”Bed Emrah Topal’ın ifadesinde, görüngü çabucak sivri kımıldatma edildiği ve öfkesine aşınmış düştüğü için şikayetçiye fiziksel müdahalede bulunduğunu söylediğine saha verildi. Taraflar beyninde uzlaşma sağlanamaması konusunda berbat Emrah Topal hakkında “Süssüz Cerh”, “Taşlama” ve “Yıldırma” suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 sene 4 aya büyüklüğünde hapis istemiyle savca düzenlendi. Karanlık önümüzdeki günlerde İstanbul Esas Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Share: