Fransız Sefirikebir Herve Magro ile Türkiye Ragbi Federasyonundan Diyarbakır’a konuşma

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro ile Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Hedef Pazan, Diyarbakır’üstelik eş ragbi sporcularını ülfet etti.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, Ergani Kaymakamı Ahmet Karaaslan’ın da haremlik ettiği gök bilimi, Ergani Iz ve Teknik Rum Lisesi kadın ragbi sporcuları ile tıpkısı araya geldi.

Açıklamada görüşlerine meydan verilen Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Hedef Pazan, gelecek yıl Liseler Arası Ragbi Türkiye Şampiyonası’nı Diyarbakır’de yapacaklarını belirtti.

Diyarbakırlı eş sporcuların familya sahipliği avantajını kullanarak kalburüstü olacaklarına inandığını aktaran Pazan, şunları kaydetti:

“Ergani Patika ve Maharet Küçük Asya Lisesinden iki sporcumuz, Fransa’da 14-22 Mayıs tarihlerinde yapılan Gymnasiade organizasyonundaki başarısıyla milli takıma seçildi. Diyarbakır, sportmen potansiyeli erdemli bir şehir. Sporcularımızın gelişiminde antrenörümüz beden eğitimi öğretmeni Orhan Polat’ın emeği balaban. Kendisine ve ekol yönetimine teşekkürname ederim. Ragbide büyük benzeri mutluluk olan Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro birlikte bizleri kırmayarak davetimize zevcelik etti. 2023 Ragbi Acun Şampiyonası, Fransa’birlikte yapılacak. İstedik ki Sayın Büyükelçimiz de buradaki potansiyeli ve başarılı sporcularımızı görsün. Ilkin Sayın Cumhurbaşkanımız doğmak üzere Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız ve Büyükelçimiz ile İlçe Kaymakamımıza teşekkürname ediyorum.”

Herve Magro: “Ragbi branşı, Fransa’nın gani olduğu aynı spor dalı”

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro ise Diyarbakır’de olmaktan sevinme duyduğunu ifade ederek, “Burada avrat sporcuların antrenmanını izledik. Ragbi branşı, Fransa’nın ongun olduğu ayrımsız spor dalı. Türkiye’dahi ragbi sporunun yapılması bilcümle ilgimizi çekmişti. Alışılmamış bir bandaj varmış kıtipiyoz. Bu bizi mutlu etti. İlgilerinden periferi Federasyon Başkanımız Tasavvur Pazan ile İlçe Kaymakamımız Ahmet Karaaslan’a teşekkür ediyorum, Türk sporculara üstelik şimdiden başarılar diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: