FOMGET, Kadın Ayak Topu Süper Ligi’nde sezona bökelik parolasıyla başlayacak (1)

Avrat Futbol Süper Ligi ekiplerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) FOMGET’te oyuncular ve beceri kadro, sezonu böke tamamlayacaklarına inanıyor.

Kullanılmamış sezon öncesi hazırlıklarını Yenikent Osmanlı Stadı’nda sürdüren ve önce hafta maçını 16 Ekim’üstelik Bitexen 1207 Antalya spor‘a alın deplasmanda oynayacak FOMGET ekibi, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

FOMGET’in takım kaptanı milli futbolcu Duyma Çelik, kendilerine güvendiklerini belirterek, “Güzeşte sene ikinci çevrim hiç yenilgimiz olmadı ama talihsizlik ve averajla play-off’a giremedik. Ancak bu yıl yeniden bilcümle bu arada çokça iyi hazırlandık. Yıpranmamış takviyelerimiz oldu. Bu yıl elan iddialı geliyoruz.” dedi.

Kayseri’deki kampta haddinden fazla iyi hazırlandıklarını, daha bilahare bile Yenikent Osmanlı Stadı’nda rastgele bölüm alıştırma yaptıklarını aktaran Sema, “Ligimiz A ve B gruplarına ayrıldı. Hedefimiz play-off’a gestalt, böke kalkmak. Bu basit değil amma adım adım hedefimize akla yatkın gideceğiz. Şampiyonlar Ligi’ne gittiğimiz antlaşma üstelik amacımız ülkemizi ve kulübümüzü sunu ongun şekilde belirtmek.” diye konuştu.

Ukraynalı futbolcuların takıma fideist tam

FOMGET’in Ukraynalı futbolcuları Yana Derkach ve Daria Apanashchenko, topluluk namına kudretli benzeri sezon geçireceklerine inandıklarını aktardı.

Bu zaman takımın eskimemiş transferlerle güçlendirildiğini ve şampiyona hedeflediklerini belirten Yana Derkach, “Ülkemde da milli takımda oynuyorum. Biliyorsunuz savaş var. Ülkeme gittim ve sabık mevsim 4 ay oynayamadım. FOMGET’e savaştan önce geldim. Bu mevsim 7 yabancı aktör aktarma edildi. Bu sene mızıka henüz güçlü. Şampiyonluk kupasını da Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı da istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkent ekibinin Ukraynalı milli futbolcularından Daria Apanashchenko ise “Burada oynamaktan çokça mutluyum. FOMGET’in böke olması üzere her şeyi yapacağız. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ne birlikte akmak. Takımdaki Türk oyunculardan ve ekibin misafirperverliğinden üstelik çokça mutlu oldum.” şeklinde konuştu.

FOMGET’in bu zaman kadrosuna kattığı Azerbaycanlı Ayşan Ahmedova ise şunları söyledi:

“Topluluk haddinden fazla bereketli. Çokça kaliteli futbolcu kardeşlerimiz var. Çalışmalarımız bitmeme ediyor. Önümüzdeki hafta önceki maçımıza çıkacağız. Bu sene mızıka namına hepimiz böke olacağımıza inanıyoruz. Antrenmanlarımız, hazırlık maçlarımız, kâffesi çokça mübarek geçiyor. Hedefimiz böke başlamak ve Şampiyonlar Ligi’nde ihanet etmek.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım: “Bu sene kupayı buraya getireceğiz”

FOMGET’in mutedil kayran oyuncusu Fatoş Saika, Manisa’de sokakta başladığı futbola 15 yıldır bitmeme ettiğini anlatırken, ” Turgutlu Belediyesi’nde profesyonel yerine başladım. Henüz sonraları 8-9 kulüpte oynadım. FOMGET’te ikinci yılım. Aynı zamanda A Milli Mızıka’dahi dahi oynuyorum. Sakatlık süreci geçirdim ve civar uymaz bağlam ameliyatı oldum. 8 ay bilahare sahalara yeniden döndüğüm için mutluyum. Maçlara çok iyi hazırlanıyoruz.” diye konuştu.

Sabık yıl averajla play-off turunu kaçırdıklarının hatırlatılması konusunda Fatoş, “Sabık yıl play-off etabına kalabilseydik, değme şey çok değişik olurdu. Hepsi iri tıpkı ders oldu. Bu yıl öyle tıpkısı hataya düşmeyeceğiz. Temas pik yer mebzul şekilde hazırlanıp, önlemlerimizi alıp, öyle çıkacağız.” dedi.

Lig fikstürü ve gruptaki rakiplerine değinen Fatoş, “Değme bando diri amma 4 nazik takımdan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor bizim grupta. Onlar bile kullanılmamış nesiç süresince ve iddialı takımlar. Tığ de çok iddialıyız. Bu grupta şişman tıpkı kapış olacak, adalet fail kazanacak. Hocalarımız gecesini gündüzüne katıyor. Biz da ekstra egzersiz yaparak haddinden fazla ağırbaşlı hazırlanıyoruz. Tabii ki şampiyon olmayı, kupayı Ankara’ya getirmeyi haddinden fazla istiyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi haddinden fazla bol. Takım namına ferah uyarlanmış olduk. İnşallah gravite yaşamayacağız. Bu sene kupayı buraya getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Maharet ekip bizatihi emin

FOMGET’in sportif direktörlügünü üstlenen Azerbaycanlı spor adamı Yöntem Askarof, 13 yıldır eş futbolcuları çalıştırdığını belirterek, “Başlayalı 1 ay oldu ve çalışmalarımız haddinden fazla bol gidiyor. Kayseri’deki kampta haddinden fazla ongun hazırlandık. Sabık yılki takımı koruyucu FOMGET, bu yıl de bereketli takviyeler yaptı. 16 Ekim’da önce maçımızı Antalya’üstelik kazanarak koparmak istiyoruz. Maksadımız FOMGET’in böke olması. Takımın meram koyduğu şey şampiyona.” açıklamasında bulundu.

FOMGET Ustalık Direktörü Gönüllü Bayraktar ise açıklamasında şunları söyledi:

“Geçen sene yıldızı düşük tıpkı şekilde play-off etabını kaçırdık. Geçen yıldan hastalıklı oyuncularımız da katıldı. Çok iyi transferler yaptık. Bu sene bando çok canlı. Azerbaycan’dan bereketli tıpkısı kesici olan Ayşan’ı aldık. Ukraynalılar doğrusu sabık seneden takıma vasıf katmıştı. Haddinden Fazla sunturlu aynı kamp dönemi geçirdik ve imdi hazırız. Karı futbolunun ismini Ankara’bile, Türkiye’da afişe etmek istiyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Mansur Yavaş’a, bize verdiği destekler üzere teşekkür ederiz. Bu desteği boşa çıkarmamak amacıyla ‘Ankara’ya bir bökelik yakışır.’ diyoruz.”

Share: