Fendoğlu, sulama suyu konusunun çözülmesini istedi

Ulusçu Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Mehmet Fendoğlu, Battalgazi ilçesinde görüşme etmiş olduğu köylerde vatandaşların dile getirmiş olduğu ve genişlik çok konuşulan sulama suyu konusunu Türkiye Iri Budun Meclisi (TBMM) Gündemine taşıyarak, sorunu çözülmesi talebinde bulundu.

TBMM Genel Kurulu’nda bayram alan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, Battalgazi ilçesine tutkun köylere yapmış olduğu ziyaretlerde gündeme mevrut sulama suyu sorunu dile getirerek, Şilan Barajı ve Beypınar Göletinin biran geçmiş bitirilmesini vurguladı. Fendoğlu TBMM’deki konuşmasında, “Intihap bölgem Malatya’da yaptığımız karye ziyaretlerimizde üreticilerimiz, çiftçilerimiz ve hemşehrilerimizin bize ilettikleri taleplerini Yetişkin Meclisimiz aracılığı ile iletiyoruz. Bu çerçevede Malatya Battalgazi bölgemizde bulunan tarım arazilerin sulamasında iri benzeri öneme ehil olan ve 2015 yılından beri akarsu sübvansiyon testleri devam fail Şilan Barajı ve proje aşaması bitmeme fail Beypınarı Göleti ile Fırıncı, Hacıhaliloğlu, Söğüt, Elmalı, Beydağı, Karaköy, Karakaş, Hacıyusuflar, Yarımcahan, Bağtepe, Göller, Karatepe ve çevredeki köylerimizin tarım arazilerinin sulanması sağlanacak. Buradaki, sulama sorunu çözülmüş olacak. Şilan barajı ve Beypınar Göletinin Planlama ve proje aşamalarının Ekincilik Bakanlığımız vasıtasıyla tıpkı an önce tamamlanarak 2023 yılı yatırım planına alınması çiftçilerimizin bize ilettiği talepleridir” ifadeleri kaydetti.

Fendoğlu, köylere yaptığı ziyaretler birlikte namına yersiz sorunları TBMM’birlikte gündeme getirme ve bakanlıklara iletme sözü vermişti. – MALATYA

Share: