FATİH’TEKİ DENETİMDE TAKSİCİLERE CEZA YAĞDI

FATİH’te göçüm şoförlerine yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimler sırasında 3 şoföre bulaşan seçtiği üzere değişik bin 823 liralık para cezası kesilirken, araçları birlikte 10’ar bölüm trafikten menedildi.

Trafik Denetleme Yazıhane Müdürlüğü Sivil Trafik ekipleri, Aksaray’dahi göçüm şoförlerine yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında bir tane tek durdurulan taksi şoförlerinin, evrak ve belgeleri kontrol edildi. Ekipler ayrıca sürücülerin inanma kemeri takıp takmadığını, gelgeç seçip seçmediğini ve taksimetreye müteveccih kontrollerini da yaptı. Denetimlerde, sâri seçen 3 taksiciye değişik bin 823 liralık para cezası kesildi. Öte yanda gelgeç seçen taksicilerin araçları 10 bölüm trafikten menedildi.

Ceza kesilen taksici Esen Gençal, “Havalimanından bulaşıcı alıyoruz, vasıta bağlıyorlar. Burada ‘paydosa gidiyoruz’ diyoruz, miftah bağlıyorlar. Ne yapalım tığ? Lacerem çalışalım yani? Ayrımsız emek yöntemi dahi söylesinler çalışalım yani. Orada durdurmuyorlar. Hiçbir yerde durdurmuyorlar. Yolcuyu yoldan mı alalım? Açıktan mı alalım? Yani biz taksiciler adına çalışmamamız lazım. Bundan Sonra büyükşehir da buna ayrımsız hal bulması lazım. Ben rahatsızım. Gitmiyorum dedim. O canip bana münasebetsiz gitmiyorum diye niteleyerek durdurdular. Araca cezayı kerki. Ara Bulucu dahi bağlıyorlar. Muvakkat seçmiyorum. Ben rahatsızım. Şeker Hastalığı hastasıyım diyorum. Gidemem o tarafa. Gitmeyeceğim dedim. Yok sen gelgeç seçiyorsun. Tükenik cezayı kestiniz. Ara Bulucu bağlamayın. Elan sabık dolaşma havalimanında yaya aldık, sistemden bulaşan aldık diyerek aracımızı bağladılar. Bunun zararını ki karşılayacak?” dedi.Share: