FATİH ERBAKAN: İNCİRLİK ÜSSÜ’NÜ KAPATALIM

YENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yunanistan’ın maşa namına kullanıldığını, Türkiye’nin etrafının çembere alındığını belirterek, “NATO üyesi Yunanistan’a cenk mı açalım? Yararlı. Temel bunların bile arkasındaki okkalı olan Amerika’ya benzeri rest çekelim. Amerika’nın İncirlik Üssü’nü kapatalım, Malatya’daki Kürecik Içgüdü Üssü’nü kapatalım” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Erbakan, partisinin Karabük Kongresi’hangi karışmak için kente geldi. CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü teklifine ilişik değerlendirmede bulunan Erbakan, “CHP’nin tam de seçim arifesinde hakeza bire bir özdek yapması çok dahi manidar geldi bize. Yıllarca başörtüsüne cebin duruşu muhtemelen olan benzeri tümen; Esas Mahkemesi’ne kadar başvurdu başörtüsü yasağı bitmeme etsin, diye niteleyerek. Kamusal alanda, okullarda başörtüsü olmasın, diye savaş etti şimdi aniden böyle tıpkı özdek yapması, az buçuk seçime müteveccih aynı debi üzere geldi. Sadece başörtüsüyle da maslahat bitmiyor. LGBT savunuculuğu, İstanbul Sözleşmesi savunuculuğu, ‘din dersi zorunlu ders olmaktan çıkarılsın’ ısrarı ve bununla bu arada bir nice konuda, ‘5-6 yaşında çocuklara Kur’an öğretmek çağdışılıktır, Taliban zihniyetidir’ diyordu. Bu kabil olaylar da ortadayken bunlardan de vazgeçecek mi? Bu soruları o zamanda sorduk amma değme karşılık alamadık” dedi.

ABD’nin Yunanistan’ı alet yerine kullandığını ve Türkiye’nin etrafının çembere alındığını belirten Erbakan, “Adalar silahlandırılıyor. En Son Midilli ve Sisam’a zırhlı araçlar çıkarıldı. Bağımlı burada Cumhurbaşkanı’nın birlikte dediği üzere Yunanistan’ın arkasındaki vahim belli. Amerika’dan ağır sıklet alıyor. Orada Amerika Yunanistan’ın güneyden kuzeye kadar Dedeağaç’a kadar haddinden fazla sayıda askeri ana kurdu. Dedeağaç’a adeta benzeri cıvıl cıvıl, zırhlı araçlar konuşlandırdı. Güneyde, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne zırh ambargosunu kaldırdı. Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne cebe ambargosu devam ediyor ama Küçük Asya kesimine cebe ambargosu tek taraflı kalkıyor ve Yunanistan, Küçük Asya kesimi ve Amerika ortak savaş tatbikatı yapıyor. Yunanistan’ın alet adına kullanılması, Türkiye’nin etrafının çembere alınması söz konusu. Bu konuda müdebbir ve uyanık olunması lazım” diye konuştu.

‘İNCİRLİK ÜSSÜ VE KÜRECİK IÇGÜDÜ ÜSSÜ’NÜ KAPATALIM’

ABD’ye rest çekilmesi gerektiğini savunan Fatih Erbakan, “NATO üyesi Yunanistan’a kavga mı açalım? Faydalı. Tığ diyoruz kim esas bunlarında arkasındaki çetin olan Amerika’ya aynı rest çekelim. Amerika’nın İncirlik Üssü’nü kapatalım, Malatya’daki Kürecik Içgüdü Üssü’nü kapatalım. Amerika’nın göz bebeği İsrail’i korusun, diye Malatya’ya sevkitabii üssü kurmuşlar. Bunları kapatalım, böylecene tığ da Amerika’ya tıpkı müeyyide uygulamış olalım. ‘Ege’den Akdeniz’den elini çek, Yunanistan’a kayırıcı çıkmayı bırak, bu tatbikatlara akıbet ver’ diyebilmek süresince hakeza tıpkı kadem atılması geçişsiz. Sunu azından bunu fora etmek gerekir” dedi.

‘BİR ARPA BOYU POSTA ALAMADILAR’

Yeniden Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Karabük Belediyesi salonunda planlı kongresine katıldı. Kongrede mütekellim Erbakan, “Muhalefetteki birbirine benzemez 6 partinin tıpkı araya gelerek oluşturduğu o gayritabii yapıdaki sıkıntılara da Baştan Refah Partisi olarak özen çekiyoruz. Bunlardan birlikte milletimize bire bir müfit gelmeyeceğini tabir ediyoruz. İktidara yaptığımız kadar onlara dahi uyarılarımızı yapıyoruz. Onlar bizim uyarılarımızı uymak namına masa altından birbirlerini tekmelemekle meşguller. Geçtiğimiz veriş günü bu 6 benzemez 7’nci sefer tıpkı araya geldi. 30 şerha birlikte toplantı, 7 kez üstelik masa yöneticisi olmak üzere kamu 37 şerha toplantı. 6 aydan beri hangi konuşuyor hangi yapıyorsunuz’ Beyninde ayrımsız husus bulunmayan. Şu soylu erki krizden çıkmaya müteveccih tıpkı hal önerisi var mı? Aynı hakikat paketi açıklayabiliyorlar mı? 6 ayda farklı reisicumhur adayı ortaya koyabildiler mi? Eli Nimetli mübarek öz kahvehane, bol eli nimetli gökçe yazın, artağan bereketli suret ondan sonradan birlikte toplandıkları üzere dağılıyorlar. 6 aydan beri tıpkı rüşvet boyu yol alamadılar.? dedi.

Erbakan sözlerine şöyle bitmeme etti:

‘Muhalefetteyken anlaşamayanlar, masa altından birbirini tekmeleyenler kuvvet olunca anlaşacaklar de birbirlerine diyetlerini ödeyecekler alacaklarını vereceklerini halledecekler da ne olduğu belli sıfır aynı esbak dönemden hangi farkı olduğunu anlatamadıkları çift başlı milletvekili sisteme baştan Türkiye’yi döndürecekler de ülkenin meselelerini ele alacaklar bile milletin derdine reçete olacaklar de.”

Share: