Fatih Erbakan: “CHP’nin intihap öncesi hakeza ayrımsız öz yapması çokça manalı geldi”

– Fatih Erbakan: “CHP’nin intihap öncesi böyle bir husus yapması haddinden fazla düşündürücü geldi”

KARABÜK – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Başörtüsü ile ait CHP’nin seçim öncesi hakeza benzeri şey yapması çok manalı geldi. Senelerce başörtüsüne alın duruşu belli olan tıpkı öğür. Şimdi apansız hakeza ayrımsız madde yapması biraz seçime müteveccih ayrımsız akıntı kadar geldi” dedi.

Baştan Refah Partisi Karabük İl Başkanlığının 2. Yalın Kat Genel Kuruluna karışmak amacıyla Karabük’ gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan gazetecilerle ayrımsız araya geldi.

“İttifak üzere resmi aynı irade almadık”

Herhangi Bir iki ittifaka eşit mesafede olduklarını ve seçimlere biricik başlarına gireceklerini söyleyen Fatih Erbakan, “Milletimiz izi rastgele iki ittifaka dahi makul görmüyor. Tek başınıza olun diyor. Seçme iki ittifaka değer mesafede kendi başımıza olmanın henüz uygun olacağını düşünüyoruz. Şu zaman çalışmalarımızda ona şekilde sürdürüyoruz. 300 bine yakın resmi üyemiz ve 81 il 900’den çok kaza teşkilatımız ile Türkiye’nin temas köşesinde gördüğümüz bağ ile seçimlere kendi başımıza baraj sorunu sıfır hayatiyetli aktör olarak gitmeyi planlıyoruz. Örgen sayımızı seçim öncesi 500 bine çıkararak baraj problemimiz olmadığını tıpkısı el elan tanıtlama edeceğiz. temas ittifaktan resmi tıpkı çağırma almadık. Her parti kişi arasında bazı görüşmeler yapabilir bu çok katıksız. Siyasi safiha ve Türkiye meseleleri değerlendiriliyor genel komutan ve komutan yardımcıları düzeyinde ama rastgele resmi filli ittifak görüşmesi şuana büyüklüğünde olmadı” dedi.

“Az Buçuk seçime müteveccih tıpkı akım gibi geldi”

CHP’nin başörtüsü çıkışının intihap öncesi çok düşündürücü geldiğini da kaydeden Erbakan, “Yıllarca başörtüsüne cebin duruşu muhtemelen olan tıpkısı öğür. Anayasa Mahkemesine kadar başvurdu başörtü yasağı devam etsin diye. Kamusal alanda ve okullarda başörtüsü olmasın diyerek mücadele etti. Şimdi larpadak bire hakeza aynı şey yapması az buçuk seçime yönelik tıpkısı hareket kabilinden geldi. Yalnız başörtüsü ile de iş bitmiyor. LGBT savunuculuğu, İstanbul sözleşmesi savunuculuğu, ilmek dersi zorunlu ibret olmaktan çıkarılsın iddiası ve ısrarı, bununla beraber bir çokça konuda CHP, 5-6 yaşındaki çocuklara Kur’zaman-ı Koçak öğretmek yüzyıl dışılık, Taliban zihniyetidir diyordu. Bu kadar durumlar ortaydayken bunlardan vazgeçecek mi. Bunlardan birlikte vazgeçmesi lazım” diyerek konuştu.

“Savaşma ihtimalini haddinden fazla erdemli görmüyorum ancak ayrımsız gerilim var”

Son günlerdeki Yunanistan gerginliğinin dahi sorulduğu Erbakan, “İkisi bile NATO üyesi olan ülkelerin birbiri ile savaşma ihtimalini haddinden fazla faziletli görmüyorum, fakat tıpkısı gerilim var. Orada Yunanistan peyda tıpkı şekilde yıllardan beri kayalıkları ve adacıkları obstrüksiyon etti. Bize ait olan topraklar. Demin diğer minimum statüdeki adalar silahlandırılıyor. en üst Midilli’ye zırhlı vesait çıkartıldı. Sayın Cumhurbaşkanın dediği kabil Yunanistan’ın arkasında kilolu belli. Amerika’dan güç alıyor. Orada Amerika, Yunanistan’ın güneyden kuzeye Dedeağaç’a kadar çok sayıda askeri eğin kurdu. Dedeağaç’a adeta bir ordu ve zırhlı vesait konuşlandırdı. Güneyde Kıbrıs Rum kesimine olan zırh ambargosunu kaldırdı. Kıbrıs Türk Cumhuriyetine silah ambargosu devam ediyor, Rum kesimine cebe ambargosu tek yanlı kalkıyor. Yunanistan, Kıbrıs Rum kesimi ve ÇAKER ortak çekişme tatbikatı yapıyor. Yunanistan’ın aygıt yerine kullanılması ve Türkiye’nin etrafının sarılarak çembere alınması söz konusu. Bu konuda tedbirli ve uyanık olunması geçişsiz. Hangi yapacağız, NATO üyesi Yunanistan’a cidal mı açalım? Hayır, tığ diyoruz kim, ana bunların arkasındaki dokunaklı olan MEMLUK’ye bire bir rest çekelim. BENDE’nin yemişlik üssünü kapatalım, Malatya Kürecik’teki içgüdü üssünü kapatalım. Böylecene bizde ABD’ye tıpkı müeyyide uygulamış olalım. Ege’den Akdeniz’den eline çek, Yunanistan’a art çıkmayı bırak. Bu tatbikatlara son ver. Bunu diyebilmek için bile böyle bire bir girişim atılması lazım. Sunu azından bunu boşaltmak gerekir” dedi.

Fatih Erbakan, henüz bilahare kentte esnaf ziyaretlerine devam etti.

Share: