Evgin serviste önlüklü, stetoskoplu düzme doktor yakalandı

TRABZON’da giydiği doktor önlüğü ve boynuna taktığı stetoskop ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Acil Servisi’ne girip, kendini hekim adına tanıtıcı inşaat işçisi Serkan A. (20) gözaltına alındı. 8 ay önceki de Rize’dahi hastanede ameliyathaneye girdiği ortaya sâdır ve tutuklanmadan yargılanmak üzere başıboş bırakılan Serkan A., “Doktor gelmek istiyordum ama olamadım. O heyecanı gitmek üzere böyle bir davranışta bulundum” dedi.

Kentte 3 bölüm ilk inşaat işçisi Serkan A. üstünde yeşil doktor önlüğü ve boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi önüne gitti. Benzeri süre sayrılarevi önünde bekledikten sonraları girdiği ivedi servis triaj alanında benzeri pestil yakını ve abla arasındaki tartışmaya karışma olan Serkan A., kendisini doktor kendisine tanıtarak arkalamak istediğini söyledi. Durumu ayırt yazar görevlilerin kimlik sorduğu Serkan A.’nın hekim olmadığı anlaşıldı. Sayrılarevi görevlileri durumu polise bildirdi. Asayiş görevlilerince şifahane dışına çıkartılan Serkan A. gelen polis ekibince gözaltına alındı.

‘DOKTOR OLMAK İSTEDİM’Polisteki ifadesinde hekim olmadığını ve üzerindeki üzeri ile stetoskobu Ankara’dan satın aldığını itiraf fail Serkan A., “Hekim oluşmak istiyordum amma olamadım. O heyecanı devam etmek için hakeza tıpkısı davranışta bulundum. İnşaatta izinli olduğum dönme göğüslük giyip stetoskop takıp hastaneye gittim. Pişmanım” dedi. İfadesi alınan ve savcılığa gönderme edilen Serkan A. tutuksuz yargılanmak üzere başıboş bırakıldı.AMELİYATHANEYE GİRMİŞ

Sahte hekim Serkan A.’nın 8 ay evvel Rize’bile yapım işçisi yerine çalıştığı dönemde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yetişek ve Araştırma Hastanesine giderek kendisini hekim kendisine tanıtıp ameliyathaneye girdiği öğrenildi. Görevlilerce yakalanan Serkan A. karşı başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.Share: