Eşref Fakıbaba’nın arsaları sattığını öne sürdüğü kişi sessizliğini bozdu: Yerlerinde duruyorlar

Sakat Besin Ekincilik ve Hayvancılık Bakanı, YANLIŞSIZ Tümen Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, yaptığı ayrımsız izah ile hem milletvekilliğinden hem bile partisinden çekilme ettiğini açıkladı. Fakıbaba istifasını duyurduğu açıklamasında “2003’te üyesi olduğum YANLIŞSIZ Tümen’dahi değişik makamlarda görev ika fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren hep büyüklerime ve Şanlıurfa halkına istekle teşekkürname ediyorum. Bu 20 sene içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım amacıyla üzgünüm. Fakat siyasal ve sağtöresel anlayışıma uygun olmayan gâh kişilerle bundan böyle bu arada olmayacağım amacıyla üstelik mutluyum.” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI BEYAZGÜL’Ü MAKSAT ALMIŞTI

Fakıbaba antrparantez Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül’ü de hedef alarak, “beher dairesi 10-12 milyona satılmakta olan arsaları harcamak adına, Belediye şirketi eliyle konut yapsanız, gök bilimsel düzeydeki kârı biraz can kazanacağına, Urfa halkı kazansa henüz gani olamaz mı?” şeklinde tıpkı paylaşım yapmıştı.

“ARSALAR YERİNDE DURUYOR”

Beyazgül katıldığı enerjik yayında Fakıbaba’nın “Arsaları sattılar” iddialarına karşılık vererek şunları söyledi: “Tek projede önderliğimizi yapmadı. Tek sıkıntımızın içerisinde olmadı. Tığ o arsaları satmadık. Arsalar yerinde duruyor.”

“ŞANLIURFA HALKI İSTİFASINI ANLAYAMADI”

Fakıbaba’nın 4 yıl boyunca toplantıların hiçbirine katılmadığını öne süren Beyazgül, Şanlıurfa’de Fakıbaba’nın sakat popülaritesi olup olmadığı sorusuna ise “Ben yok diyorum. Ne oldu birlikte incizap edildi? Umum bunu anlamış değil” yanıtını verdi.

Share: