Esnaf, Vekil Nebati’den 5 lira madeni servet istedi (2)

‘DEPOLARIMIZ GAZ DOLU’

Benzeri sıra ziyarette düşmek üzere Isparta’ya mevrut Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Isparta Tutum Kampüsü’nde Ispartalı aksiyon insanları ile yaptığı toplantının peşi sıra DÜRÜST Parti İl Başkanlığı binasına geldi. Vekil Bitkisel, güruh salonunda kendisini muntazır partililere hitap etti. İl Başkanı Osman Zabun’un selamlama konuşmasının ardından kortej düzlük Bakan Nebati, dünyanın çokça kırıcı benzeri dönemden geçtiğini belirterek, “Basit şu an acun haddinden fazla acı bire bir dönemden geçiyor. Bir yandan erke diğer yandan besin krizleri ateş parçası ülkeler var. Bizim enerji sıkıntımız yok. Depolarımız doğal gaz meşbu. Bu yıl ülkemizde ekincilik ürünlerimiz az çok bereketliydi ve bunları tezelden TMO aracılığıyla faziletkâr denk vererek satın alıp silolarımızı az daha doldurduk. Avrupa ülkelerinde sunu karşılanamıyor. Bizim biricik sıkıntımız fiyatların efdal olması. Onu da büyüklük adına elimizden geldiğince minimum seviyede tutmaya çalışıyoruz” dedi.

‘RAHAT OLUN’Geçen yıl 150 bilyon liralık, bu sene ise 251 bilyon teklik vergiden vazgeçtiklerini nâkil Bakan Bitkisel, “Dar gelirli vatandaşlarımızı, memurları, işçileri rahatlatacak önlemleri aldık. Yeni tedbirlerimiz üstelik yolda. Bir tarafta ensiz gelirlilere ilişkin Ev ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız çalışmaları serencam haliyle kabineye sunduğumuzda kararlar neticesinde Sayın Cumhurbaşkanımız marifetiyle açıklanacak paketler ve buna benzer paketlerle sıkıntılı gelirlileri rahatlatacak tedbirleri alıyoruz. Adımlar atıyoruz atmaya bitmeme edeceğiz, talepleri dinliyoruz, talepleri karşılamaya bitmeme edeceğiz. Bayındır olun” diye niteleyerek konuştu.’KENDİLERİNİ DARI AMBARINDA ZANNEDEN TAVUKLARA DÖNDÜLER’4 yıldır ülkede herkesin seçim yaygarası yaptığını kaydeden Vekil Bitkisel, şöyle dedi: “Ayrımsız sebepten âlem. Yatırımcı dışarıdan gelmesin, kimesne aksiyon yapmasın. Daima er seçme yaygarası ile mevki ekonomisini kilitlemeye çalışanlar, tıpkı tarafta görüntü kırıklığına uğrarken öteki tarafta da önümüzdeki sene haziran ayında yapılacak, zamanında yapılacak seçimlerde hala kendilerine ayrımsız namzet de üretmemiş durumdayken şu anda bile birbirleriyle kavga ediyorlar. Amma bizim adayımız ki? Recep Tayyip Erdoğan. Ego değme gittiğim teşkilatta bu örneği veriyorum. O aynı güreşçi. Geleni eziyor, gideni deviriyor, yeniyor. Mindere eski, ‘neredesin’ diyor, bekliyor. Biri sakat ağızla ‘ben varım’ diyor. Diğeri eksik ağızla ‘sen olmamalısın’ diyor, tıpkısı başkası ‘ben senin ortağınım ama eş olduğumu galiba etme’ diyor. Diğeri diyor ki ‘sen benim ortağımsın amma görmezlikten gel’ diyor. Hangi dediklerini anlayan var mı? Bulunmayan. 4 senedir er seçme, erken seçme. Erken seçim yok. Ki dedi? Kendilerini darı ambarında zanneden tavuklara döndüler. Hiç kusura bakmayın 2023 Haziran’ında AK Fırka yeniden Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde iktidar. Bundan eminiz, tığ sağlamız.”‘ÜLKENİN YOLUNU ÇİZİYORUZ'”Şen olun ve mesafe ayından itibaren enflasyonu adi inmiş şekilde götüreceğiz” diyen Nazır Nebati, “Alnımız doğru ayrımsız şekilde ülkede 20 yılda şunlar, şunlar, şunlar yapıldı. bundan sonra dahi bunlar yapılacak. Şen olun. Bundan ortalık zir yapısı eksiksiz bundan sonraki da hesaplı ast yapısı doğru bundan sonra müstakbel teknolojisi, mega sanayi bölgeleri oluşturulmuş, encam uygulayım bilimi ürünleri ile ve savunma alanındaki tahammülfersa sıçrayış ile devam edecek bir ülkenin yolunu çiziyoruz. Sizler usuldan yakarış ederek, koşturarak mücahede sarfederek bu yolda ilerleyeceksiniz. Allah yalpak ve yardımcımız olsun” dedi.

Nazır Nureddin Nebati, izlence sonrası belediyeye ilgilendiren Kirazlıdere Toplumsal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğin ardından kentten ayrıldı.

Share: