Esnaf, Bakan Nebati’den 5 teklik madeni para istedi

HAZİNE ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, Isparta’bile konuşma ettiği esnafın ’50 kuruş, 1 lira, 5 lira madeni mülk piyasaya salınsın’ talebi üzerine “Biraz basalım mı?” diyerek sordu. Bitkisel, esnafın ‘Yağdıralım, ne olacak?’ sözlerine da gülerek “Yağdıralım” karşılığını verdi.

Hazne ve Maliye Bakanı Bitkisel, mütenevvi temaslar ve ziyaretlerde mevcut olmak için Isparta’ya geldi. Isparta Valiliği’ni ülfet eden Bakan Bitkisel’yi Ilbay Aydınlık Baruş, AK Tümen İl Başkanı Osman Zabun, AK Tümen Mebus Recep Hususi, Isparta Belediye Reisi Şükrü Başdeğirmen ve amme çalışanları karşıladı. Ilbay Baruş ile görüşen Bakan Bitkisel, sonra esnafı ülfet etti.

Vekil Bitkisel, restorasyonu devam fail tarihi Üzüm Pazarı, Mimar Sinan Camii yanı ve Mimar Sinan Caddesi’nde esnafla görüşürken, tavuk döner satışı özne esnaf, madeni para talebinde bulundu. Esnaftan biri, “Sayın bakanım, esnaf kendisine madeni 50 kuruş ve 1 teklik sıkıntısı çekiyoruz. Piyasaya çokça 1 lira ve 50 kuruş salınsın ayrıca 5 teklik madeni servet basılsın. Demincek bankaya gittik, orada birlikte yok. Koştur, koştur berduş arıyoruz” dedi.Icra Vekili Bitkisel’nin “Biraz basalım mı?” diye niteleyerek sormasının ardından müteharrik de “Kağıt servet adına 5 lira, 1 liralık ferah olacak. Yağdıralım, ne olacak?” dedi. Bakan Nebati ise gülerek “Yağdıralım” karşılığını verdi. ‘ISPARTA ESNAFI İKRAMI SEVİYOR’Nazır yardımcısıyken bile Isparta’yı müzakere ettiğini anlatan Icra Vekili Nebati, esnafın ikramı ve hediye vermesi üstüne, yanındaki AK Öğür Isparta Saylav Recep Hususi’e, “Isparta esnafı banal çokça kardeş. İkram etmeyi seviyor. Akıbet geldiğimde pandemi kullanılmamış bitmişti işler o kadar zehir olmasına karşın tekrar verimli bereketli cesamet-i ikramda bulunmuşlardı. Bugün gine sistem ayrımsız şeyler izaz ediyor” dedi. ÖTV’SİZ TAKSİ İSTEĞİBakan Nebati, mülakat ettiği taksi durağında üstelik esnafla ahbapça etti. Esnaftan birinin “Sayın bakanım henüz önce ÖTV’siz göçüm imkanı sağlamıştınız, çokça sevinmiştik. Gene hakeza benzeri imkan sağlasanız haddinden fazla bahtiyar olacağız” sözleri üzerine Nebati, bunun şimdilik tür olmadığını söyledi.Nazır Bitkisel, dostça ettiği esnaf ve yolda gördüklerine, yanındaki YANLIŞSIZ Tümen’nin Ispartalı yöneticilerini göstererek, “Tanıyor musunuz?” diyerek sordu. belediye reisi ve milletvekilini tanıyıp, İl Başkanı Osman Zabun’u tanımayanlara Nazır Nebati, “Bak komutan sınav etmiş oldum. Seni aşkın tanımıyorlar, ona bakarak” diyerek espri yaptı.Icra Vekili Bitkisel daha sonraları Isparta Belediyesi’ni ziyaret etti. Zabıta ekiplerinin resmi törenle karşıladığı Nebati, Belediye Reisi Şükrü Başdeğirmen ile görüştü.

Share: