Eskişehir merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 22 keleş adliyede

Eskişehir merkezli 7 ilde Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih sormaca kapsamında gözaltına alınan 22 şüpheli adliyeye atıf edildi.

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca örgütün “aktüel askeri saklayarak yapılanması” ile ilgilendiren hesaplı anket çerçevesinde şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Yunus Emre Kerem Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen 22 çirkin adliyeye irsal edildi.

Hakkında denetim kararı kâin benzeri zanlının yakalanmasına müteveccih mesai ise sürüyor.

FETÖ’nün neymiş aktüel ve mali yapılanmasının deşifresi için Eskişehir’in yanı sıra Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’daki 23 adrese 2 Kasım’üstelik senkronik planlı operasyonda, amme kurumlarına sızmaya çalıştıkları ve operasyonel hatlarla kontak kurdukları tayin edilen, aralarında hafi imam, muvazzaf binbaşı ve doktorun da bulunduğu, çoğunluğu ihraç askeri personel 22 meşkûk yakalanmıştı.

Bu kişilerin karı ve hareket yerlerindeki aramalarda, 7 bin 670 ekü, 16 bin 75 dolar, 29 bin 500 lira gelmek üzere tahminî 500 bin liralık mesabesinde servet ve ziynet eşyası, bildirişim kurdukları operasyonel hatlar ile çokça sayıda sayısal gereç ele geçirilmişti.

Share: