Eskişehir merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 2 dalavereli tutuklandı

Eskişehir merkezli 7 ilde Fetullahçı Yıldırı Örgütü’ne (FETÖ) yönelik anket kapsamında gözaltına alınan 22 zanlıdan 2’si tutuklandı.

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca örgütün “aktüel askeri hafi yapılanması” ile ilgili soruşturmada yakalanan şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Yunus Emre Azamet Hastanesi’nde keyif kontrolünden geçirilen 22 kuşkulu adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden 2’si çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, 3’ü sülale hapsi tedbiriyle oluşmak amacıyla diğerleri dar dışına çıkış belgesi yasağı konularak adli kontrolle salıverildi.

Hakkında kontrol kararı mevcut bir zanlının yakalanmasına yönelik icraat sürüyor.

FETÖ’nün güya edimsel ve finansal yapılanmasının deşifresi için Eskişehir’in birlikte Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’daki 23 adrese 2 Kasım’dahi senkronik düzenlenen operasyonda kamu kurumlarına sızmaya çalıştıkları ve operasyonel hatlarla angajman kurdukları tespit edilen, aralarında gizli imam, muvazzaf binbaşı ve doktorun bile bulunduğu, çoğunluğu ihraç edilmiş askeri personel 22 meşkûk yakalanmıştı.

Şüphelilerin familya ve gelişim yerlerindeki aramalarda 7 bin 670 ekü, 16 bin 75 dolar, 29 bin 500 teklik oluşmak amacıyla yaklaşık 500 bin lira tutarında mülk ve bezek eşyası, iletişim kurdukları operasyonel hatlar ile çokça sayıda sayısal gereç ele geçirilmişti.

Share: