Eşini 18 yerinden bıçaklayan maznun: Ben ceza alsam da yakınlarım hakkımı savunacak

KAYSERİ’bile metrukiyet aşamasındaki eşi Fatma Çakırdoğan’ı (45) 18 yerinden bıçaklayarak güç yaraladığı gerekçesiyle mevkuf yargılanan Ahmet Şarap savunmasında, “Ben bu karı için 100 bin teklik harcadım. Ego ceza alsam da yakınlarım hakkımı savunacak” dedi.

Olay, sabık yıl 24 Aralık’ta Melikgazi ilçesine sadık İldem Fatih Mahallesi, Vatan 1 Sokak’ta meydana geldi. İşe müracaat etmek üzere evden sâdır Fatma Çakır, tahminî 1 yıl geçmiş evlendiği metrukiyet aşamasındaki Ahmet Çakır ile sokakta karşılaştı. Çıkan tartışmada Ahmet Şarap, Fatma Çakır’ı 18 bıçak darbesiyle ciddi yaraladı. Fatma Çakırdoğan hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan Ahmet Çakır çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 10 dönüş hastanede tedavi olan Fatma Çakırdoğan ise taburcu edildi.

DAVA BITMEME ETTİ Kayseri 1’inci Yavaş Ceza Mahkemesi’nde tanıdık davada tutuklu yargılanan Ahmet Çakırdoğan ile Fatma Şarap hazır bulundu. Mahkeme savcısı, cezai ehliyeti tüm sâdır Çakır üzerine mütalaasını açıklarak, ‘eşi düşünülerek öldürmeye teşebbüs etme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Mahkemeye 10 sayfalık dilekçe sunan maznun Ahmet Çakır, “Fatma’nın telefonu bendeydi, onu getirdim. Boşanma davası açmış. Ben metrukiyet davası dökümanını mahkemeye sunacaktım. Baz incelemesi yaptıracaktım. Mahkemeden birlikte HTS kaydını bu yüzden temenni ettim. Sabahlara büyüklüğünde uyumuyordu. Metamfetamin içiyormuş. Ego kendisinin 6’ncı eşiymişim. Ben bunları evlenince öğrendim. Söylediği parayı kendisi amacıyla harcadık. Ben bu karı için 100 bin teklik harcadım. Ben ukubet alsam dahi yakınlarım hakkımı savunacak” diyerek konuştu.Mağdur Fatma Çakır ise “Eşimi aldatmadım. Kendisi Samsunludur. Bana ‘evlenince Samsun’a gidelim. Oraya yerleşelim’ dedi. Ego birlikte ailem birlikte bunu kabul etmedim. Samsun’a müracaat etmek ve aksata yarmak amacıyla benim 15 bin liramı almıştı. Aynı akşam beni dövdü, para cüzdanı kemiğimi kırdı. Samsun’a başvurmak amacıyla evden çıkarken cep telefonumu ve 5 bin liramı aldı. Fenomen günü bana 5 bin liramı verdi. ‘Telefonu getiriyorum, 5 zaman bekle’ dedi. Yakamı tuttu. 18 yerimden bıçakladı. ‘Seni öldüreceğim, imdi takatım kalmadı’ dedi. Bana iftira attı. Kendini aldattığımı iddia etti. Söylediği kimseyi tanımıyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti sanığın raporunun gine alınması yönündeki talebini reddetti. Murafaa eksiklerin giderilmesi amacıyla ertelendi.

Share: