ESAY, AFAD denklik sınavını tamamladı

ESAY, AFAD akreditasyon sınavını tamamladı

İSTANBUL Eyüpsultan Belediyesi Taharri Istirdat ekibi ESAY, aldığı eğitimler böylecene AFAD Denklik Sınavı’nı tamamladı.

İhtimal afetlere alın müdahale eğitimi, yangına engelleme eğitimi üzere bir nice eğitimi başarıyla tümler ESAY, orman yangınları ile savaş amacıyla henüz önce Manavgat ilçesine yardımda bulunmuş, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan baskın felaketi sonrası 13 personelden oluşan ekiple yaraları çekmek, arkalama ve destekte olmak için bölgede fariza almıştı. ESAY antrparantez 20 personeliyle, Türkiye Kıyamet Engelleme Planı sistemi içerisinde saha alabilmek, kuma standartlar getirerek kıran ve acil durumlara ait faaliyetlerde iştirak, teşrikimesai, koordinasyon, etkililik ve verimliliği tasarruf etmek amacıyla verilen ve yaklaşık 3 kamer süren eğitimlere katıldı.

Büyük bir titizlik ve ciddiyetle sürdürülen eğitimlerin böylece, standartların belirlenmesi, koordinasyonun sağlanabilmesi, kalitenin arttırılması ve sürekliliğinin korunması üzere makbul AFAD akreditasyon sınavını de tamamladı.

Share: