Eş Boks Milli Takımı’na seçilen Hâl Yenilmez, Avrupa Şampiyonası öncesi iddialı

Kadın Yumruk Oyunu Milli Takımı sporcusu Çizi Yenilmez (28), Karadağ’da 11-23 Teşrinievvel tarihlerinde düzenlenecek ve 81 kiloda uğraş edeceği Avrupa Şampiyonası’ndan değerli madalyayla dönmeyi amaçlıyor.

Boksla 10 yıldır ilgilenen Yenilmez, bu sene seçmelerde gösterdiği başarıyla milli takım kadrosuna girdi.

Ay-bulutsuz formayla çıkacağı evvel uluslararası yarışma olan Avrupa Şampiyonası’na Karabük’te hazırlanan Eda Yenilmez, antrenörü Baykan Arslan eşliğinde günde koşa egzersiz yaparak kırıcı depoluyor.

Yenilmez, 25 Ilkgüz-9 Ilk Teşrin tarihlerinde İrlanda Milli Takımı ile Kastamonu’üstelik gerçekleştirilecek ortak kampa birlikte katılacak.

“Şampiyon olarak yaklaşmak istiyorum”

Hareket Yenilmez, AA muhabirine, tehlikeli tempoda Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını söyledi.

Çok çalıştığını ve bu yadigâr çok beklediğini anlatan Yenilmez, “Hocalarım haddinden fazla koruyucu oldu. hep antrenman yaptık. Mütehammil süreçlerden geçtik. Elbette ki yegâne hedefimiz orada İstiklal Marşı’mızı gururla okuyabilmek. Bunun amacıyla çok çalıştım ve yapacağımı bile düşünüyorum. İnşallah seçkin madde ongun giderse böke namına andırmak istiyorum.” diye konuştu.

Milli takım antrenörleri ile mızıka antrenörü Baykan Aslan’a haddinden fazla öz borçlu olduğunu dile getiren Yenilmez, “Milli mızıka antrenörlerime teşekkürlerimi sunuyorum. Benim amacıyla özel olan ve 10 yıldır beni yetiştiren Baykan Arslan hocama birlikte çok teşekkürname ediyorum. İkimizin dahi bildirme haddinden fazla istediği şeye inşallah bu yıl kavuşacağız. Birbirimize bakarak ve feryat figan İstiklal Marşı’mızı intikal etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yenilmez, Avrupa Şampiyonası’nın arkası sıra olimpiyatlara hazırlanacağını sözlerine ekledi.

Aslan: “İddialı ayrımsız takımız”

Milli topluluk antrenörü Baykan Arslan, Gidiş Yenilmez’in bu sene ay-açık formayı giymeye hak kazandığını belirtti.

Sporcunun Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi düzen edeceğini aktaran Arslan, “Bu şampiyonaya haddinden fazla ferah hazırlandığımızı düşünüyorum. Sporcuların performansı dahi son evre dolgunca. Dünya şampiyonu reşit bir takımın fertleriyiz. Bu da bizi gururlandırıyor. İddialı bire bir takımız, dünya şampiyonu adına Karadağ’a gidiyoruz. Davranış’nın da orada Avrupa şampiyonu olacağına samimi inanıyorum. Orada alay malay ağlaya ağlaya İstiklal Marşı’mızı okuyacağız inşallah.” açıklamasında bulundu.Share: