Erzincan’da toplumsal bölük projesi vatandaşlara ateş parçası araçla tanıtıldı

Erzincan’birlikte “Cumhuriyet tarihinin sunma şişman sosyal bölük hamlesi projesi” vatandaşlara atak araçla tanıtıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle duyurulan ve Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dolgun Hane İdaresi Başkanlığı yoluyla düzenlenen “Cumhuriyet Tarihinin Yer Büyük Sosyal Hane Hamlesi Projesi” hakkında İskele Meydanı’nda ‘Içtimai Hane Projesi Lansman ve Bilgilendirme Etkinliği’ gerçekleştirildi. Etkinlikte Dörtyol Cumhuriyet Altını Meydanı’na kurulan oynak araçla vatandaşlara bilgelik verildi.

Yapılan bilgilendirmede, Erzincanlı vatandaşlara, başvuruda bulunulan toplumsal hane projesinin çekilişlerinin bu ayın böylecene yapılacağı, arsa ve dükkan başvurularının bitmeme ettiği, toplumsal hane projesine başvuruda mevcut vatandaşlara çekilişin hangi devir yapılacağı ile ilgilendiren bilgiler verildi.

Öte yandan, yerleri henüz belirlenmeyen ve ilerleyici günlerde yerlerinin açıklanacağı arsalar üzerine bile bilgiler verilerek, Erzincan genelinde, ilçeler karışma toplamda 6 bin 500 sayı yer olduğunu tamlayan yetkililer, bu arsaların aynı kısmının yanında benzeri kısmının ise mutlak olduğunu söyledi. Müstakil arsalar 350 metre dördül ile 500 metre dördül arasında değişirken yanında arsalar ise 5 dönüm olarak belirlendi. – ERZİNCAN

Share: