Erzincan JASAT ekipleri 10 faili belgisiz olayın 7’sini aydınlattı

Erzincan İl Bitirmiş Komutanlığı ekim ayı içerisinde yapılan faaliyetlerini paylaştı. Yapılan paylaşımda teşrinievvel ayında yapılan aplikasyon ve denetimlerde 85 skor tarihi sikke, bin 255 paket gizliden gizliye sigara ele geçirilerek 81 sinsice göçmen ve aranması mevcut 207 emanet yakalandı. JASAT ekipleri ise 10 faili müşevveş olaya müdahale edilerek, 7 olayı aydınlattı.

İl Kurnaz Komutanlığınca, adli makamlardan alınan taharri kararlarına istinaden, 2022 Teşrinievvel Ayı içerisinde, etki bölgesinde yapılan aramalar ve defa kontrolleri neticesinde; mecmu bin 255 paket bandrolsüz sigara, 85 skor sikke ele geçirilerek 6 münasebetsiz koca yakalandı.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Yazıhane Müdürlüğünce; 2 Yasadışı Bulunma, 1 Muhacir Kaçakçılığı (TCK-79) olayına engelleme edilerek bu olaylarda mecmu 81 ağır aksak göçmen ve 3 aranjör yakalandı. Organizatörler ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı. Yakalanan ağır aksak göçmenlerden ise 2’si serbest bırakılırken 79’u hudut dışı edildi.

Suç Araştırma Tim Komutanlığınca (JASAT); 10 faili müşevveş olaya engelleme edilerek, 7 olay aydınlatıldı.

Öte yandan, özge suç ve kabahatlerden periferi 211 nahoş koca için adli ve yönetimsel muamele yapılarak ele geçirilen malzemelere umum konuldu. Erzincan’da 205, ayrımlı illerde 2 kalkmak üzere hep 207 birey bile yakalandı. – ERZİNCAN

Share: