Enuygun.com’dan sonbahar üzere bütçe dostu rotalar

Enuygun.com, bağ bozumu seyahatine çıkacaklar için sevinçli ve akla yatkın fiyatlı rotaları listeledi.

Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, Enuygun.com, romantik güz günlerine hususi akıllıca pahalı lokasyonları sıraladı. Listede fotoğraf tutkunlarından avantür tutkunlarına kadar hızlı hızlı lahzada herkesin ilgisini çekecek lokasyonlar bulunuyor.

İstanbul’a 300 kilometre uzaklıkta mevcut Yedigöller, sonbaharın güzelliklerinin görülebileceği arz hususi lokasyonlardan biri adına öne çıkıyor. Benzeri zamanda benzeri milli park olan ve içerisinde 7 nüsha göl kâin Yedigöller; kamp, trekking, yol, velespit aktiviteleri için oldukça mefkûre durumda bulunuyor. Antrparantez, milli park yeri içerisinde piknik fethetmek de kabil oluyor. Akla Yatkın pahalı aynı sonbahar tatili için Yedigöller’de dinlenme kampı yapılabiliyor evet bile Yedigöller ve çevresinde gecelik 700 TL’den başlayan fiyatlarla bungalov otellerde konaklama tercih edilebiliyor.

Bolu’nun en domuzuna yerlerinden Abant, kışın olduğu büyüklüğünde sonbaharda dahi metin çok imkan sunuyor. Özellikle makul fiyatlı özensiz gezi imkanlarıyla da ön plana çıkan Abant, 650 TL’den başlayan gecelik konaklama fiyatlarıyla ziyaretçilerine unutulmaz bire bir hafta sonu tatili vadediyor. Abant’ta göl çevresi yürüyüşleri, velespit turları ve sandal gezintileri yapılabiliyor. Abant otelleri ayrıca açık konaklama imkanlarına bile ehil bulunuyor.

Yenice ormanları

Karabük’e vesile ile 30-35 zaman uzaklıkta olan Yenice ormanları, yürüyüş meraklıları için ideal tıpkı müstevi yerine öne çıkıyor. Aç ya de tıfıl yürüyüşçüler amacıyla uygun güçlü çok parkura topluluk olan Yenice ormanları, biraz saatlik rotalardan tıpkı haftayı bulabilen yürüyüş rotalarına büyüklüğünde farklı parkurlar içeriyor. Tıpkı haftalık tutum parkurlarını tercih etmeyi düşünen kişiler, dinlenme kampı kurarak akla yatkın fiyata bire bir sonbahar tatili yapabiliyor veya gecelik fiyatı 322 TL’den başlayan Karabük’teki pansiyonlarda konaklayabiliyor. Yenice ormanlarında alelhusus Eğirova Göleti, Şeker Hastalığı Kanyonu ve Sorgun Yaylaları üstelik mutlaka görülmesi müstelzim vadi yerine civar plana çıkıyor.

Sonbaharın cümle renklerinin tıpkısı arada olduğu meydan

Sonbahar aylarında keşfedilmesi müstelzim tıpkı değişik yetişkin lokasyon ise Kazdağları. Gerçekte yılın değme döneminde ziyaret edilebilecek Kazdağları, gecelik 644 TL’den başlayan akıllıca pahalı seçenekler içeren bire bir rota oluşuyla de öne çıkıyor. Kazdağları’na Edremit Havalimanı’ndan kurgu kiralama seçeneğini değerlendirerek müstacelen erişim sağlanabiliyor. Mitolojik hikayeleri, yemyeşil doğası, tarihi ve natürel güzellikleri ile neredeyse tıpkı seyahatten haddinden fazla daha farklı benzeri repertuvar vadeden Kazdağları’nda Adatepe ve Yeşilyurt köyleri, Zeus Altarı, Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi muhakkak görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Longoz ormanları

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine merbut tıpkı kıyı beldesi olan İğneada’yı vermek için ilkbahar ve güz ayları az çok ideal oluyor. İğneada’üstelik kâin Longoz ormanları beldenin eşsiz değerlerinden biri olurken, Türkiye’nin genişlik nazik longoz (hidrofor) ormanı olma özelliğine topluluk bu alanı güzün almak başka tıpkısı deneyim kazandırıyor. Kırklareli ve çevresinde geceliği 429 TL’den başlayan fiyatlarla uygun benzeri sonbahar tatili muktedir olmak kabil oluyor. Ayrıca tatilciler, Mert Gölü’nden kano kiralayarak longoz ormanlarının mukannen benzeri kısmını müşahede şansı de yakalıyor.

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde düzlük kayran meşhur Eğirdir Gölü, alelhusus natür fotoğrafçıları aracılığıyla haddinden fazla estetik benzeri destinasyon namına biliniyor. Çeşitli kuş türü ve yırtıcı hayvan üzere makro bire bir dirim alanı olan Eğirdir Gölü, manzarası ve göl üzerindeki “Can Cezire” ve “Yeşil Cezire” ismindeki kişi adacıkları ile güz aylarında seyahat tutkunlarının uğrak noktası haline geliyor. Da göl çevresinde gecelik fiyatı 1.000 TL’den başlayan butik otel evet dahi pansiyon üzere konforlu konaklama seçenekleri bulunuyor.

Amasra

Bartın’a vabeste aynı kıyı ilçesi olan Amasra, değme sezon mülakat edilebilecek şehirler ortada kayran alıyor. Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Çekiciler Çarşısı ve Tavşan Adası manzaralı Ağlayan Ağaç, bu seyahatte kesinlikle gezilmesi müstelzim irfan duraklarının başında geliyor. Daha aşkın natürel görk için ise ilçe merkezine 36 kilometre uzaklıkta düzlük kayran Güzelcehisar Lav Sütunları, görülmeye ayar rotalardan biri adına civar plana çıkıyor. Amasra’bile 321 TL’den başlayan gecelik konaklama fiyatları bu bölgeyi bütçe dostu ayrımsız sonbahar destinasyonu haline getiriyor.

Sığacık

Seferihisar’de düzlük kayran Sığacık, bayağı bir yarımada üzerinde kurulu bir destinasyon. İzmir’de en çokça müzakere edilen lokasyonlardan biri olan Sığacık, doğu tarafında limanı, mağrip tarafında plajları ile cümle bir kıyı kasabası olarak yöre plana çıkıyor. Sığacık’ta 1522 yılında düz yazı edilen Teos Antik Kenti ve Sığacık Kalesi kesin müzakere edilmesi müstelzim yerlerin başında geliyor. Sığacık çarşısından de gailesiz ürünler alınıp ekmek dolması, armola peyniri, mandalina tatlısı üzere lezzetler denenebiliyor. 1 gecelik konaklama fiyatı 1.300 TL’den başlayan pansiyonlar, Sığacık’taki bildirme popüler konaklama birimleri namına biliyor.

Share: