Entelektüel Ticaret Odası Asya-Pasifik Bölgesi’nin ‘En İyi Odası’ seçildi

Aydın Ticaret Odası’nın (AYTO) çalışmaları, uluslararası alanda bile taçlandı. AYTO, 28 ülkenin oluşturduğu Asya-Pasifik Tecim ve Uran Odaları Konfederasyonu (CACCI) aracılığıyla “En İyi Dide” seçildi. Ödülü, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültürlü Tecim Odası Başkanı Kağan Ülken ile Divan Başkanı Ateşin Cerit, Avustralya’nın Melbourne şehrinde düzenlenen törenle aldı. Ülken, “Bu hava, üyelerimizin, Entelektüel’ımızın ve ülkemizin kısacası hepimizin gururudur” dedi.

Ekonomi vizyonuyla hediye aldı

Asya-Pasifik Ticaret ve Endüstri Odaları Konfederasyonu (CACCI) eliyle Avustralya’nın Melbourne şehrinde düzenlenen 36. CACCI Konferansı’nda, “Ticaret Odaları Yeni Ekonomiyi Lacerem Tanımlayacak” teması öne çıkarken, Ziyalı Tecim Odası, iline ve üyelerine müteveccih yaptığı hizmetlerle Asya-Pasifik Bölgesi’nin ‘Arz İyi Oda’sı seçildi. Konuşma böylelikle 28 ülkeden gelen iş insanlarının katılımıyla düzenlenen ön gösterim gecesinde sunulan birincilik ödülünü TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken ve AYTO Divan Başkanı Ateşin Cerit aldı.

“Bu çalım hepimizin”

Vizyoner projelerle üyelerinin hizmetinde bulunmaya bitmeme edeceklerini tamlayan AYTO Başkanı Ülken, “Bu ödülün arkasında sonsuz bire bir çalışma var. AYTO Yönetim Kurulu’muzun, Meclis’imizin, Umumi Sekreteri’mizin ve AYTO personelimizin emeği, inancı ve çabası var” dedi.

Ülken konuşmasının devamında “Göreve geldiğimiz günden bu yana AYTO Yönetimi yerine üyelerimizin ticari hayatlarının gelişmesi ve kente derece çoğaltmak üzere bir nice aşama ve projeyi hayata geçirdik. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun göreve gelmesinden sonradan, dide ve borsalarımız da Rifat Bey’in vizyonuyla harekete geçti ve atılmış bilcümle tohumlar hangi mutlu ki başarılı mesai ve projelere dönüştü. Zaman burada almış olduğumuz bağış bile, üyelerimize sunduğumuz hizmet ve projelerimizin arsıulusal çapta görünür ve fark edilir arkaç geldiğinin tıpkı göstergesidir. Bölgesel ve küresel işbirliğinin geliştirilmesinde ve hesaplı büyümenin sağlanmasında yetişkin aynı misyon sahibi olan Asya-Pasifik Endüstri ve Ticaret Odaları Konfederasyonu’na üstelik bizi bu ödülü müstahak gördükleri için teşekkürlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Dünya ekonomisinin yüzde 23’ünü kaşkariko ediyor

Türk aksiyon dünyasının yapı kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Asya-Pasifik bölgesi ile ticari ve soylu erki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla 2009 yılında Asya- Pasifik Tecim ve Uran Odaları Konfederasyonu’na (CACCI) unsur oldu. CACCI, acun nüfusunun yüzde 40’ını ve acun ekonomisinin yüzdelik 23’ünü kapsayan Asya-Pasifik Bölgesinin en büyük aksiyon dünyası örgütü niteliğinde bulunuyor ve 28 ülkeden şirketleri baziçe ediyor. Bu çerçevede CACCI, odaların, hizmet bölgelerindeki endüstri, ticaret ve içtimai refahına ulama sağlayıcı “Uzuv odaklı uygulamalarını” sınırlamak üzere 2004 yılında ‘CACCI Domestik Basar Ödülleri Yarışması’nı başlattı. CACCI 9. Domestik Bakış Ödülleri Yarışması’na 2021 yılında başvuran Entelektüel Tecim Odası, Asya- Pasifik tecim odaları ortada kente ve üyelerine müteveccih çalışmalarıyla arz liyakatli boşluk seçildi. – AYDIN

Share: