Enerjisa Üretim, Akhisar RES’i bünyesine katarak oturmuş gücünü 3 bin 727 megavata çıkardı

Enerjisa Üretim, Manisa Akhisar’da bulunan Akhisar Rüzgar Enerji Santrali’ni (RES) bünyesine katarak rüzgar enerjisindeki kâin kurulu gücünü 332 megavata, bütün kurulu gücünü ise 3 bin 727 megavata yükseltti.

???????Şirketten yapılan açıklamaya bakarak, Enerjisa Üretim, bünyesine kattığı yıpranmamış santrallerle portföyünü genişletiyor.

Balıkesir, Çanakkale, Dağpazarı ve Erciyes’teki toplanmış 4 rüzgar enerji santraliyle 277 megavat kurulu güce eş Enerjisa Istihsal, Manisa’üstelik bulunan 55 megavatlık Akhisar RES ile birlikte rüzgar enerjisindeki oturmuş gücünü 332 megavata, bütün kurulu gücünü ise 3 bin 727 megavata yükseltti.

Açıklamada görüşlerine düz verilen Enerjisa Istihsal Ense Yöneticisi (CEO) İhsan Erbil Bayçöl, bu yılın müşareket amacıyla yatırımlarla kırcı ayrımsız yıl olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Hem ekonomi hem da temiz enerji konularında ülkemizin gücüne ve geleceğine yardım sağlamaktan âlem çokça albenili ve mutluyuz. Yenilenebilir erke ile nema hamlemizin kebir adımlarından biri yerine Akhisar RES ile toplam yerleşmiş gücümüzü 3 bin 727 megavata çıkardık ve zeytinlikler içerisinde düzlük alan, doğayla bağırsak içe tıpkı santrali bünyemize kattık. Santralimiz, merkezi taharri odamız olan Senkron’dan bile işletilecek. Bu yeni yolculuğun hem şirketimiz hem birlikte aramıza yeni katılan kadro arkadaşlarımız amacıyla adamakıllı olmasını dileriz. 5 bin megavatı aşması planlanan müesses gösterişli hedefimize makul emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.”

Share: