Emanet bisikletle çocuklara imge kalkmak üzere Türkiye turuna çıktı

Adana’bile 6 yaşındaki oğlu Ulu Utku’yu hatır tümörü dolayısıyla kaybeden gazeteci Kemal Yücel, gerçeklik hücre ve organ başına dikkat soldurmak için Adana’dan, Çanakkale’ye 41 kentten geçerek bisikletle gezmek amacıyla yola daha çok. Bisikleti çalınan Yücel, gönül aldığı bisikletle çocuklara imge olmayı hedefliyor.

9 sene önceki oğlu Yüce Utku’yu us tümörü nedeniyle kaybeden Eksiksizlik Yücel, evladından sonra hayatını marazlı çocukların tedavisine adadı. Lösemi hastalarının tedavisi, soy hücre ve örgen başına dikkat koymak amacıyla bisikleti ile 4’ncü kat Türkiye turuna sâdır Eksiksizlik Yücel, Adana’dan, Çanakkale’ye kadar 41 kentten geçerek tahminî 7 bin kilometre ayaklık çevirecek.

Geçen Temmuz ayında lösemili çocuklara düş dağıttığı ‘Maviş’ adını verdiği bisikleti çalınan Yücel, bu sefer bile dirilik aldığı bisikletle çocuklara imge olmayı hedefliyor.

Yücel, yolculuğu süresince vatandaşları bilgilendirip sivil sosyete kuruluşları ile görüşmeler yapacak. Asıl göze ve soluk bağışı üzere bulduğu donörleri Türk Kızılayına yönlendirecek olan Yücel, onkoloji hastanelerinde otama gören çocukları birlikte ülfet ederek onlara oyuncaklar dağıtacak. Bisikletine yüklediği kamp malzemeleri ve oyuncaklarla yola sâdır Yücel’in evvel durağı Osmaniye olacak.

Ağrı Dağı’na bile tırmanacağını belirten Yücel, burada Türk Bayrağı açıp kan kanseri üzere dikkat çekecek.

Yol rotasıyla ilişkin hikmet veren Kemal Yücel, “Nesep göze ve aza bağışı üzerine içtimai duyarlılığı yükseltmek üzere Türkiye turuna çıkıyorum. Site site gezerek insanlara hamur hücre ve örgen bağışının önemini anlatacağım. Hastanelerde ilik nakli muntazır kollar ve yetişkinler var. Bu kişilerin hayata tutunabilmesi için esas göze nakline gerekseme var. İnsanlar, Kızılay’a kan örneği vermesiyle ilk adımı atmış olacak. Köle daha geçmiş yıllarda olduğu kabil bu yılda Adana’dan başlayarak şehir site gezeceğim” diyerek konuştu.

Adana Barosu’na mukayyet avukatlar de Yücel’e destek vererek bisikletleriyle kentten uğurladı. – ADANAShare: