Elbistan Belediye Başkanı Gürbüz, barınakta incelemelerde bulundu

Kahramanmaraş’ta Elbistan Belediye Reisi Mehmet Yavuz, belediyeye ilişkin efsanevi barınağında incelemelerde bulundu.

Kent genelinde belediye personellerinin sokak hayvanlarına müteveccih yaptığı düzentileme ve efsanevi barınağındaki çalışmaları inceleyen Yavuz, yetkililerden hikmet aldı.

Burada gazetecilere açıklamalarda kâin Gürbüz, barınaktaki düzeltme ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının arkası sıra çıkmaz hayvanlarına bakım sunmaya başlayacaklarını belirtti.

???????Uray adına barınakta düzeltme ve yenileme çalışmalarını hızlandırdıklarını kaydeden Yavuz, şunları kaydetti:

“Mümasil zamanda sokak hayvanlarına birey dostlarımıza elan ongun ve kalifiye benzeri bakım sunacağız. Tığ onların sokakta iyesiz kalmalarını istemiyoruz. Bu amaçla ego şehirdeki tekmil rağbet dostlarımıza üstelik tıpkı çağrıda mevcut olmak istiyorum. Lütfen eş çıkalım ahali birliğiyle elimizdeki bütün imkanları üstelik seferber ederek onların kemirmek bulma zorluklarını aşalım diyorum. Öncelikle tığ sokak hayvanlarımızı toparlayacağız. Esenlik kontrollerini yapacağız. Veterinerlik hizmetlerini vereceğiz, vasektomi çalışmalarını yapacağız. Ardı Sıra onların yaşayabilecekleri daha mıhlı alanlara vukuf etmelerini sağlayacağız. Bir taraftan sokak hayvanlarını korurken, sair taraftan birlikte onların vatandaşlarımıza, hele yavrularımıza saldırmalarının üstelik önüne bozmak istiyoruz. Hele kudurmuş vakaları bizleri yerel idareleri karmakarışık ediyor. Elbistan’birlikte hamdolsun bugüne büyüklüğünde değme vakayla karşılaşmadık. Ama olması birlikte muhtemel bire bir dava. Dolayısıyla bu sorunların aşılabilmesiyle ilgili biz Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı doğrultusunda inşallah sokak hayvanlarını derleyip, toparlayıp barınaktaki hizmetleri dahi iyileştirip onlara henüz kalifiye ve adamakıllı benzeri hizmet sunmuş olacağız.”

Share: