Elazığ’da depremden etkilenen 448 adalet sahibi için ad çekme çekildi

Elazığ’da depremlerde evleri yıkılan evet birlikte yavaş hasar gören vatandaşlardan 448 hak sahibi için kura çekimi yapıldı.

Sivrice ilçesinde 24 Familya 2020’dahi meydana gelen, 41 kişinin hayatını kaybettiği 6,8 ve 27 Meyan 2020’de form üssü Elazığ olan 5,3 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra evleri yıkılan yahut vahim hasar görenlerin yaralarının sarılması amacıyla başlatılan icraat devam ediyor.

Bu kapsamda, minval ve ilçelere sınırlı belde ve köylerdeki 448 hak sahibi amacıyla İl Kıyamet ve Ivedi Kapsam Müdürlüğü bakım binasında ad çekme çekimi törenle gerçekleştirildi.

Vali Ömer Toraman, doğruluk sahiplerinin bir an ilk konutlarına kavuşmaları amacıyla hesaplı çalışmanın sürdüğünü söyledi.

Devletin adalet sahiplerine konutlarını unutmak için büyük gayret gösterdiğini nâkil Toraman şöyle konuştu:

“Elazığ merkezde bu ad çekme çekildikten sonraları 274 adalet sahibi kaldı. Bunlar için birlikte Incirlik Mahallesi’nde 13. ve 14. kadem inşaatlarımız başladı. Yer teslimi yapıldı. Temelleri atılıyor. Onları da sunma bodur sürede tamamlayacağız. Bugünkü kura ile Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen depremlerden sonraları aheste hasarlı olup türe sahibi olan vatandaşlarımız üzere 20 bin 307 konutun kurasını çekmiş bulunuyoruz.”

Share: