Ekincilik ve Orman Vekil Yardımcısı İbrahim Yumaklı Açıklaması

Ayrımsız dizi programa gelmek ve incelemelerde mevcut olmak amacıyla Kastamonu’yu ülfet eden Tarım ve Orman Icra Vekili Yardımcısı İbrahim Yumaklı, “Üretenlerin, bu memlekete derece katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin yanında namına onların üretimde kalması için bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini daha dahi arttırabilmek için hangi gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı, tıpkısı sekans programa süzülmek ve incelemelerde gezmek amacıyla Kastamonu’ya geldi. Nazır Yardımcısı Yumaklı, Kastamonu’bile ilk namına YANLIŞSIZ Parti teşkilatıyla kahvaltıda tıpkısı araya geldi. Vekil Yardımcısı Yumaklı, henüz bilahare Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında konuşma etti. Ziyarette Yumaklı, Ilbay Avni Çakır’dan kentte hesaplı projeler için hikmet aldı. Yumaklı’nın tıpkı sonraki durağı ise YANLIŞSIZ Tümen Kastamonu İl Başkanlığı oldu. DÜRÜST Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’yü makamında mülakat eden Yumaklı, 2023 yılının hem Türkiye hem üstelik YANLIŞSIZ Tümen amacıyla kudretli ayrımsız şekilde geçeceğini söyledi.

Ziyaret sırasında mütekellim AK Öğür İl Başkanı Doğan Ünlü, “Bakanlığın bir nice kurum ve kuruluşları var. DSİ, Orman Bölge Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü kadar kurumları var. Bu kurumlarla ilişkin ilimizin rağbet ve talepleri var. Bunları de size arz etmek istiyoruz. Biliyoruz ki ne zaman kapınızı çalsak Kastamonu yerine her antlaşma sorunların çözülmesinde bütün yanımızda oldunuz. Sizin vekillik makamında olmanız bizim ve Kastamonumuz amacıyla iri çetin ve erke oluşturuyor” dedi.

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, tarımda üretimi arttırmak için gereken temas şeyi yapacaklarını belirten Yumaklı, “Dün geçtiğimiz sene baskın felaketinin bir numara yıl dönümüydü. Baskın felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Bizim buraya gelişimiz iki kat ertelendi yetişme şansımız olmadı, yangın ve afetten âlem ertelendi. Geldiğim andan itibaren heyecanlıyım, dışarıdan ayırt edilemeyecek amma benim içimde fırtınalar kopuyor. Bunun iki sebebinden birisi, tıpkı dikici torunu olan İbrahim’in bu memlekette nazır yardımcısı pozisyonuna gelebilmesinin nişanesi. Demek kim fırsatlar cümle üzere karşılık. Gayr Cumhurbaşkanımızın riyasetinde, kayırıcı adam ülkelerin ekonomilerinin alarmlar verdiği dönemde Türkiye’nin olabilecek genişlik akıllıca seviyede bu süreci atlattığından birlikte memnuniyet duyduğumuzu bir vatandaş yerine söyleyebiliriz. Sahada olacağız, vatandaşımızın yanı sıra olacağız. Biz yapılması gerekenler üzerinde çalışıyoruz ama uygun birlikte üretenlerin, bu memlekete derece katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin beraberinde kendisine onların üretimde kalması üzere bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini daha üstelik arttırabilmek üzere ne gerekiyorsa yapacağız. Bu bizim görevimiz. Bu memleketin evladı kendisine, üzerime düşen hangi var ise geldiğimiz andan itibaren başladık. Bunların hepsini hepyek adına getireceğiz, inşallah. Bundan sonrası için da elimizden ne geliyorsa yapacağız. Fırka teşkilatımıza da Cenabıhak kolaylıklar versin. 2023’ün hem memleketimiz amacıyla hem birlikte YANLIŞSIZ Tümen üzere serencam kademe muvaffakiyetli geçeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çabalarımız bununla müteallik” diyerek konuştu. – KASTAMONU

Share: