EĞİRDİR TRİATLONU’NUN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

ISPARTA’nın Eğirdir ilçesinde planlı Ağızcıl B Eğirdir Triatlonu şampiyonları muhtemelen oldu.

Türkiye’nin en esaslı triatlon yarışlarından biri kendisine dikkati calip Eğirdir Triatlonu, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Eğirdir Belediyesi’nin teşrikimesai ile yapıldı. Yüzme etabı Eğirdir Gölü’nde gerçekleşen organizasyonda M3, baht, zinde, seçkin, paratriatlon, yaş grupları ve tuhaf simge kategorilerinde mecmu 450 sportmen yarışırken, kadınlar ve erkeklerde şampiyonlar belli oldu.

Son dönüş gerçekleşen yarışların startını Isparta Valisi Münevver Baruş, Eğirdir Gölü üzerinden elektrikli tekneden verdi. Nasip erkeklerde Ardıl Aracı ve baht kadınlarda Irmak Şereflioğlu’nun böke olduğu yarışlarda canlı erkekler şampiyonu Emir Uzlaştırıcı olurken genç kadınlarda Selinay Tuğçe Dağ Bayır bitiş çizgisine geçmiş vasıl sporcu olma başarısı gösterdi. Elit erkeklerde Iftihar Şahinkaya ve seçkin kadınlarda Birsu Ulkat günün ayrıksı şampiyonları olurken yaş grubu erkeklerde şampiyonluğu Bahadır Tama ve gözyaşı grubu kadınlarda Ece Calp kazandı.

Yarış, mini triatlon, süper sprint triatlon, sprint triatlon ve standart mesafelerinde yapıldı. Kendisi de evvel aktarılma yapılan yaş gruplarında yarışan, deli dolu tıpkı triatlet olan Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Saraka Yalçınkaya, ‘Eğirdir, ülkemizin yeryüzü sakat triatlon şehirlerinden biri. Bu yıl 19’uncu sefer düzenleniyor. Tüm evcil çalım ve kuruluşların misafirperverliğinde, dörtköşe ve mücadelesi faziletkâr ayrımsız organize oldu dedi.

Triatlon camiasının benzeri sonraki kavuşma adresi, 11 Eylül tarihinde yapılacak olan İstanbul Ağızcıl B Boğaziçi Triatlonu olacak.Share: