Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan Çifte Sava

Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, Şehremaneti Meclisi’nin Ilkgüz Ayı Macerasız Toplantısı’nda Edirneliler’e çifte müjde vererek, çok geçenlerde Edirne Belediyesi Kent Tiyatrosu ve Yavru Tiyatrosu’nun kurulacağını söyledi. Gürkan antrparantez öğretmenlerin elhak ehlihibre olduğuna özen çekerek, “Öğretmenlerin zat aralarında ayrımlı ayrımlı kategorilere ayrılması, eğitim için aynı imtiyaz değil eğitimcileri ayrıştırmaya yönelik aynı davranıştır” dedi.

Edirne Uray Meclisi Ilkgüz Ayı Gösterişsiz Toplantısı, Belediye Reisi Recep Gürkan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen divan toplantısı öncesinde Uluslararası Sofya Yüzme Turnuvası’ndan birincilik ile dönen, tıpkısı zamanda Sivas’ta planlı Türkiye Arena Etraflı Kulvar Küçükler Ferdî Yüzme Şampiyonası’nda 3 zer 1 sim madalya kazanan Beyza Işık, şehremaneti divan kararı ile ödüllendirildi.

Ulusal ve Arsıulusal alanda muvaffakiyet göstererek, Edirne’yi en şekilde baziçe eden Edirneli sporcuyu kutlama eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, Beyza Işık’ı iki skor cumhuriyet ile ödüllendirildi.

Şehit yakınları ve gazilere rastgele alanda bindi olunması amacıyla  Edirne Belediyesi bünyesinde Martir Aileleri ve Gaziler Birimi kurulması bile Uray Meclisi’nde görüşülen maddeler içerisinde vadi aldı. Oylamaya geçmeden önce konuyla ait izah fail Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu birimin Edirne Belediyesi Avrat ve Ev Hizmetleri Müdürlüğü çatısı altında bakım göstereceğini söyledi.

Gürkan, “Bittabi bu toprakları bize yurt işleyen şehitlerimize ve gazilerimize minnetimiz, saygımız ve bağlılığımız tek bitmedi, hiç birlikte bitmeyecek. Şehitlerimiz bu ülke amacıyla bu kavim için şehit oldular, gazilerimiz tanıklık yolunda gazi oldular. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ sözünden yola çıkarak gerektiğinde bu milletin hep fertlerinin bile şehit olmaya hazır olduğunu hepimiz biliyoruz.  Hem şehit aileleri hem bile gazilerimiz ile daha sağlıklı münasebat kurulması, daha kurumsal teşrikimesai geliştirmesi yerine Avrat ve Karı Hizmetleri Müdürlüğü’nde başına benzeri martir yakını şefimizi üstelik atayarak, Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi dayamak istiyoruz. Şehit ailelerimiz ya de gazilerimizin aracısız onunla bildirişim kurarak, onların taleplerini çurlatmak amacındayız” dedi.

Madde oybirliği ile akseptans edildi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN 7F HATTI GELİYOR

KYK- Hükümdar Mehmet Çelebi Mehmet Yurdu’ndan hareketle Fırınlar Sırtı TOKİ- Meni Koop. Sitesi, Hilly Otel- Abdi İpekçi Caddesi peşi sıra – Hür Ayrıntılar Parkı – Gazi Osman Gösterişli Ortaokulu kavşağından sola dönerek Olimpik Yüzme Havuzunu peşi sıra Sağlık Bulvarı- Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi beyninde toplu transfer hizmeti verilmesi için eskimemiş bir hat bünye edilmesine ve 7F adına adlandırılması, bu antrparantez hizmet isnat etmek için yer birkaç 150 gelgeç kapasiteli araçlar ile ring yapacak şekilde bakım verilmesi, 7F hattında çalışacak araçların Edirne Belediyesi’nin mülkiyetinde olması, bu 7F hattında çalışacak faziletli kapasiteli araçların mülkiyeti Edirne Belediyesi’nde kalkmak için pres veya işletilmek üzere 10 yıla büyüklüğünde süreyle kiraya verilmesi, herhangi bir çeşit pres gideri işletende olacak şekilde araçlarla alay malay başkaca mücahede hakkının de kiralanması işlemlerinin usul ve esaslarının belirlemek üzere Belediye Encümeni’ne görev verilmesi birlikte mecliste görüşülen aynı diğer özellik oldu.

Konuyla ilgilendiren açıklama fail Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, “Çarkıt TOKi’üstelik KYK marifetiyle küşade olan 2 bin 400 kapasiteli ayvaz mektepli yurdu oradaki ulaşım hatlarında sorumluluk yaratıyor. Kalkış noktası ora ve orada bilcümle araçlar doluyor. Sakat TOKİ’nin içine geldiğinde özellikle sabah saatlerinde binecek düz olmuyor. Çünkü 2 bin öğrenci aynı anda çıkış yapıyor. Buna ayrımsız çözüm bulabilmek amacıyla 2 devam şimdilik körüklü otobüslerden alıyoruz. KYK’dan Balkan Yerleşkesi ‘ne ring yaparak, küşayiş duraklarda durmayarak, Bozuk TOKİ’de dinamik vatandaşlarımızın muvasala sorununu ferahlatmak istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Yapılan oylamada özellik, oyçokluğu ile kabul edildi.

Ayrıca şebeke, baran suyu, içmece suyu inşaat işleri için İller Bankası’ndan 50 milyon TL kredi kullanılması için Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan’a mezuniyet verilmesi maddesi da rey çokluğu ile kabul edildi.

“ÖĞRETMENLİK UZMANLIKTIR”

Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, 12 Eylül Pazartesi haset 2022-2023 Eğitim Bilimi ve Tedris Yılına başlayacak olan öğretmenlere ve öğrencilere de muvaffakiyetli bire bir yetişek yılı diledi. Gürkan, “Öğretmenlik bire bir meslektir, uzmanlıktır. Bunu benzeri nöbet elan Edirne Uray Meclisi kürsüsünden hatırlatmak isterim. Öğretmenlerin öz aralarında ayrımlı değişik kategorilere ayrılması, yetişek amacıyla bir imtiyaz değil eğitimcileri ayrıştırmaya müteveccih bire bir davranıştır. 27 yıl terbiye sektöründe fariza yapmış birisi kendisine bunu söylüyorum” dedi.

Eylül ayının ayrıca kurtuluşun kocaoğlan olduğuna dikkat çekici Gürkan, “9 Eylül, elden İzmir’in halas tarihi değil Türk milletinin emperyalizmden kurtuluş tarihidir, ilenme noktasıdır. 9 Ilkgüz’ü, İzmir’in kurtuluşu bağlamında Türk vatanının kurtuluşunu tıpkı öğün elan kutluyorum. Buradan Edirne’den eksiksiz İzmirlilere bağlılık ve selamlarımızı gönderiyoruz. Ilkgüz ayında Gaziler Haftamız var. Aramızdan ayrılan gazilerimize Allah’tan yağmur, hayatta olan gazilerimize da dosdoğru, bahtiyar bire bir yaşam diliyoruz. Ilkgüz kocaoğlan Türk tarihi açısından kara günlerden biridir. 12 Eylül 1980 faşist darbesinin üstelik sene dönümüdür. Bu darbeden aramızda de çekenler var, yatanlar var amma Türk siyasal hareketini ve alelhusus galiba anlayışı adeta tank paletleri ile ezen benzeri faşist darbedir 12 Eylül. Tüm darbeleri benzeri posta elan lanetliyoruz” diye konuştu.

BAŞKANDAN MÜJDE

Edirne Şehremini Recep Gürkan, toplantıyı sevindirici bilim vererek, kapattı. Gürkan, “Çok yakında site tiyatrosu ve bala tiyatrosunu kuruyoruz. Atatürk Kültür Sarayı ve Şehremaneti Konservatuarı’nda birey geçecek” dedi.

Share: