DÜRÜST Parti’li Turan: “Biga’nın tamam potansiyelinin ortaya çıkması üzere çaba ediyoruz”

DÜRÜST Öğür Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Biga Tümsekli’de Parion Tümsekli Firez ve Turizm Derneği’nin (PAKEMDER) hizmet binası açılışına katıldı.

YANLIŞSIZ Parti Takım Başkanvekili ve Çanakkale Mebus Bülent Turan, Biga Kemer’de Parion Tümsekli Firez ve Turizm Derneği’nin açılışa katıldı. Turan, açılışta yaptığı konuşmasında, “Biga’mız tarımıyla, sanayisiyle, nüfusuyla, serencam dönemde turizmiyle önde gelen benzeri şekil. Biga’nın tekmil potansiyelinin ortaya çıkması üzere gayret ediyoruz. Tümsekli, bayrı ayrımsız tarihe erbap, Biga’mızın incilerinden benzeri vadi. Çanakkale değişiyor, dünya değişiyor. Bu değişimden, bu dönüşümden şehrimizin hak ettiğini almaya devam etmesi amacıyla çalışıyoruz. Kemer’de bire bir halı kayran talebi olduğunu gördük. Karabiga Belediyemizin öncülüğünde Tümsekli’imize halı saha kazandıracağız. Sivil topluluk kuruluşlarını oldukça önemsiyoruz. Derneğimizin Kemer için adamakıllı hedefleri var. Bakir hizmet binalarının alımlı çalımlı olmasını diliyor; emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Açılış törenine Çanakkale Valisi İlhami Patal, SELIM Öğür Çanakkale Saylav Jülide İskenderoğlu, Biga Kaymakamı Erdinç Kırcı, Biga Belediye Reisi Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Reisi Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kayaç Üzen, Biga Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Şadan Doğan, Parion Kemer Firez ve Turizm Derneği Başkanı Hilmi Çetinler, siyasi parti temsilcileri, yer umumi sedir üyeleri, il müdürleri, muhtarlar, toplum örgütü üyeleri ve vatandaşlar katıldı. – ÇANAKKALE

Share: