Dondurucuda Kışlık Genç Fasulye

Dondurucuda Kışlık Güre Fasulye Tarifi İçin Malzemeler

 • 2 kg zinde fasulye
 • 9 adet domates

Dondurucuda Kışlık Dinç Fasulye Tarifi Yapılışı

 1. İlk yerine fasulyelerin saksı kısımlarını alarak kırıp yıkayın. Ego durmaksızın ikiye da kesiyorum tamamen özlük tercihim, bu şekilde sevdiğim amacıyla. Siz dilediğiniz şekilde doğrayın. Yıkayıp suyunu süzün.
 2. Domateslerin kabuklarını soyarak gerek tezyifkâr küpler halinde doğrayın isterseniz de rendeleyebilirsiniz.
 3. Fasulyelerin sığabileceği ve kolaylıkla karıştırabileceğiniz büyüklükte benzeri tencereye geçmiş domatesleri sonraları üstelik fasulyeleri koyarak kapağını kapatın.
 4. Tencereyi ocağa alarak orta ateşte, fasulyelerin rengi dönünceye kadar pişmeye bırakın.
 5. Alt kısımda olanlar elan çabuk pişeceğinden arada karıştırmayı ihmal etmeyin.  Ayrıca fasulye miktarına evet de cinsine sadık kendisine müddet değişken amma 15 dakika kabilinden aynı sürede amade olacaktır.
 6. Yeterince pişen fasulyelerin rengi döndükten sonradan ocağı kapatabilirsiniz.
 7. Soğuyan fasulyeleri birer pişim olacak şekilde soğutucu poşetlerine doldurarak havasını karşı ve ağızlarını kapatın.
 8. 4-6 nefis ayrımsız familya üzere 2kg’lik güre fasulyeden 4 torba hazırlayabilirsiniz.
 9. Hazırladığımız canlı fasulyelerimizi daha sonradan buzluğa kaldırarak saklayalım.
 • Kışlık fasulyeden fasulye yemeği ayırmak istediğimiz zaman kavurduğumuz soğan ve salçanın üstüne çözülmeden fasulyeleri arttırma ederek yunak suyunu ekleyelim. Fasulyelerimiz yumuşayıncaya kadar pişirelim.
 • Bir zamanda güre fasulyede kullanacağınız domateslerin henüz dümdüz soyulması için domateslerin tabanını pozitif şeklinde keselim ve kestiğimiz domatesleri kaynayan suya bırakarak 45 saniye büyüklüğünde bekletelim. Daha sonradan domateslerimizi buzlu suya atarak 45 saniye bekletip çıkartalım. Bu şekilde yaptığımızda domateslerinizin kabuklarının tezelden soyulduğunu göreceksiniz. Mufassal aynı şekilde yutmak amacıyla videomuza bakabilirsiniz.Share: