Donald Trump’ın malikanesi basan FBI’ın çekirdeksel silahlarla ilgili bilinmedik vesaik aradığı öne sürüldü

Eski KÖLE Başkanı Donald Trump’ın Florida’da mevcut Mar-a-Lago malikanesi, 8 Ağustos sabahı FBI ajanları yoluyla planlı baskınla aranmıştı.

NÜKLEER SİLAHLARLA İLGİLİ GİZLİ VESAIK ARANMIŞ

Washington Post’un, soruşturmadan bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberinde, yetkililerin kavisli kesimlerin eline mürur üzerine koyu bulut duyduğu nükleer silahlarla ilişkin adsız sansız bilgelik içeren belgelerin Trump’ın malikanesinde olduğuna inandıkları belirtildi.

TRUMP, “DUBARA” YERINE NİTELENDİRDİ

Haberde, ilişkin kaynakların, FBI ajanlarının özellikle ne kök bilgi içeren vesaik aradığı, bilgileri bulunan bahis konusu çekirdeksel silahların ÇAKER’ye veya ayrıksı uluslara ilişkin olup olmadığı ya birlikte Trump’ın evinde yapılan aramada bu konuda değme doküman bulunup bulunmadığı hususunda incelik vermediği aktarıldı.

Trump’ın ise çıkan haberlere müteveccih bu sabah yaptığı açıklamasında, nükleer cebe meselesini bire bir “aldatmaca” olarak nitelendirdiği ve FBI’yı böyle ayrımsız şeyin olduğunu gösterecek temas vukuf sunmadan “tez yerleştirmekle” suçladığı kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Trump’ın Florida’bile kâin Mar-a-Lago malikanesi, 8 Ağustos sabahı FBI ajanları marifetiyle planlı baskınla aranmıştı. Trump, yazılmış açıklamasında, “Florida, Palm Beach’teki evire çevire evim Mar-A-Lago akarsu anda abluka altında, balaban tıpkı FBI ajanı grubu tarafından baskın yapılıp nehiy edildi, bu milletimiz üzere dalavereli ayrımsız zamandır. Henüz evvel hiçbir ESIR başkanının başına böyle ayrımsız özdek gelmedi.” ifadelerini paylaşmıştı.

Yaklaşık 40 FBI ajanının 9 saatten çok süren aramasında Mar-a-Lago’dan 12 kutu argüman toplandığı haberlere yansımıştı.

ÇAKER Hak Bakanı Merrick Garland üstelik mazi bu konuda ilk kez açıklama yaparak, FBI ajanlarının Trump’ın malikanesine düzenlediği baskını kendisinin onayladığını söylemiş, kamuoyunda süren tartışmalar üstüne olayın daha net anlaşılması üzere Adalet Bakanlığının arama emri ve ahali konulan malzemelerle ilgilendiren gizliliğin kaldırması talebiyle Florida mıntıka mahkemesine başvuruda bulunduklarını duyurmuştu.

Trump bile bugün yaptığı açıklamada, kontrol emrinin halkoyu ile paylaşılmasına alın olmadığını belirtmişti.Share: