DOĞRU Partili Zehra Taşkesenlioğlu’nun görüntülerini Sedat Peker’e vermekle suçlanan Ünsal Ban, serbest bırakıldı

Cürüm örgütü liderliğinden hâkimiyet giyen Sedat Peker, sakat Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Şanlı Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi SELIM Tümen Erzurum Mebus Zehra Taşkesenoğlu, Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu, Sakat Yan Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ile ilgili tıpkı algı sarmalı olduğuna ait iddialarda bulundu. İddialar karşı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı eliyle soruşturma başlatıldı. Öte yandan Sedat Peker, boşanma aşamasındaki eşinin çektiği Zehra Taşkesenlioğlu’nun evdeki görüntülerini de paylaştı.

GÖRÜNTÜLERİ PEKER’E VEREN ÜNSAL BANA MUĞLA’DA YAKALANDI

Taşkesenlioğlu’nun evdeki görüntülerini Sedat Peker’e vermesi nedeniyle için bakı kararı çıkarılan Ünsal Ban, Muğla’da yakalanmıştı. Ban’ın şoförünün eşi ve baldızının evdeki evrakları yakmaya çalıştıkları sırada yakayı ele verdikleri da belirtildi.

SERBEST BIRAKILDI

Ankara Inanma Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Gasp Bölüm Amirliğindeki işlemleri tamamlanan Ban ve beraberindeki 3 dalavereli, keyif kontrolü için hastaneye götürüldü. Adliyeye getirilen şüpheliler, soruşturmayı yürüteç savcıya anlatım verdikten sonradan sulh ceza hakimliğine irsal edildi. Kaka Ban “konutu infirak etmeme”, değişik şüpheliler ise değişik adli taharri şartı hükümleri uygulanarak başıboş bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Kaba Ban üzerine, metrukiyet aşamasındaki eşine ait ferdî verileri tevhit cürüm örgütü elebaşıyla paylaşma, yıldırma ve şantaj suçlamaları nedeniyle 29 Ağustos’ta denetleme kararı verildi.

Aynı dolaşma sıkıntılı dışına kaçmaya çalıştığı tam Muğla’nın Milas ilçesinde şoförü Ahmet K. ile yakalanan Ban, kişmiri eliyle Ankara’ya getirildi. Ahmet K’nin Gölbaşı ilçesindeki evine taharri yazmak amacıyla giden polis ekipleri, zanlının eşi Neslihan K. ve baldızı Zeynep Baylanlık H’yi bazı evrak ve dijital materyali bahçede yakarken yakaladı. Bu eylemleri nedeniyle bahis konusu esame da soruşturmaya karışma edildi.Share: