Diyarbakır’da kuyumcular odasından esnafa memnuniyetlik anketi

Diyarbakır Sarraflar ve Kuyumcular Odası (DİKO) Başkanı Mehmet Yüksel, esnafın odadan memnuniyetini ve taleplerini ortaya fark etmek amacıyla belirsiz anket çalışması düzenledi.

Diyarbakır Sarraflar ve Kuyumcular Odası (DİKO) Başkanı Mehmet Yüksel, şehirdeki 450 cevahirci esnafının odanın çalışmalarından mutlu olup olmadıklarını test etmek üzere soruşturma çalışması düzenledi. Nazar yoluyla görevlendirilen bilinmedik bir grup, esnaftan isimlerini belirtmeden ankete katılmalarını istedi. 17 sorudan oluşan ankette esnafa odanın çalışmaları, esnafa müteveccih tutumu, beklentiler ve öneriler sıralandı. Anketin böylecene yüzdelik 97’lik oranlarda memnuniyet tablosu ortaya çıkarken, bir nice esnaf sektörün daha dolgunca duruma gelmesi amacıyla önerilerini belirtti.

Kapalı ayıraç sistemiyle yapılan anketin çok mübarek sonuçlar ortaya çıkardığını belirten DİKO Başkanı Mehmet Yüksel, memnun olmadığını bildiren yüzdelik 3’lük kesimin verdiği mesajı akilane değerlendirerek bu yönde çalışmalar yapacaklarının tabir etti. Cali zer koyulmak üzere sektörün imajına zarar veren ve kanayan ızdırap haline mevrut birçok sorunu ortadan almak için bugüne büyüklüğünde kebir çalışmalara imza attıklarını hatırlatan Yüksel, “Bizim anlayışımızda burayı bir tane başımıza idare etmek bulunmayan. Odamızın organları var. Sunma önemlisi ise olmazsa olmazımız olan esnafımız var. Onların memnuniyetini test etmek istedik. Yüzde 97 sevinme çıkması bizim amacıyla sakil muvaffakiyet. Fakat biz kıvançlı sıfır yüzde 3’ün yöneltmek istediği mesajın gereğini yapacağız. Fikir ve önerileri dikkate alacağız, bundan esnafımızın en ufak aynı endişesi olmasın” dedi. – DİYARBAKIR

Share: