Dışişleri Icra Vekili Yardımcısı Ağır Yakınlarında Afet, Balıkesir’de gençlerle buluştu Açıklaması

Dışişleri Vekil Yardımcısı Çetince Harbi Afet, ” Türkiye’nin global tıpkısı korkulu namına nitelendirilmesinin yeryüzü eke sebebi, sahada ve masada zihayat bir şekilde dirlik göstermesidir.” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz ve Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ı makamında müzakere fail Kıran, partisinin il başkanlığına geçerek partililerle benzeri araya geldi.

Daha sonra Balıkesir Şehir Konseyi Toyluk Meclisi Başkanlığınca Sahn Kongre ve Kültür Sarayı Ertuğrul Salonu’nda planlı “Merkez Mutluluk Türkiye” temalı “Kamu Diplomasisi ve Türk Dış Politikası” konferansına katılan Kıran, DÜRÜST Fırka Balıkesir Saylav Mustafa Canbey ile bir konuşma gerçekleştirdi.

Kıran, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin gerçekleştirdiği operasyonlarla Suriye’den gelen tehditleri sınır ötesine taşıdığını söyledi.

Türkiye’nin takkadak Suriye’bile değil Irak, Libya ve Gün Doğusu Akdeniz’üstelik bile adımlar attığını belirten Kıran, şöyle konuştu:

“Dünyanın merkezi adına nitelendirilen aynı coğrafyada yaşıyoruz, Doğu Akdeniz, bu coğrafyanın merkezinde uluslararası teorisyenlerce dünyanın kalbi yerine nitelendiriliyor. ‘Gün Doğusu Akdeniz’e bilgili olan, dünyaya de bilge olur’ demek yanlış gayrimümkün. Dinç benzeri ülke olabilmek için hem sahada hem de masada varlık göstereceksiniz. Türkiye’nin küresel benzeri pahal olarak nitelendirilmesinin en yüce sebebi, sahada ve masada hayatiyetli tıpkısı şekilde sağlık göstermesidir. Sahada ve masada gösterdiğimiz hareketli varlıkla Şarki Akdeniz’bile dengeleri değiştiren Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC oldu. Ayrımsız molekül Libya’da, Suriye’de, Rusya ve Ukrayna savaşı üzere birlikte uygulanan.”

“Türkiye bundan sonra dünyanın merkezinde”

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmaya başlamasının hızla arkası sıra savaşın durdurulması amacıyla yer gönülden gayreti gösteren ülkenin Türkiye, bildirme dinamik liderliği gösteren liderin dahi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan Kıyamet, şunları kaydetti:

“Şu anda bilcümle dünya bu savaşın durdurulması için bilcümle ümidini Türkiye’ye yönlendirmiş durumda. Bu savaşı çözerse Türkiye çözer, bu savaşı durdurursa Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan durdurur inancına ashap. Bunu dahi yine sahada ve masada gösterdiğimiz ateş parçası, ilgiyle, ilkeli ve istikrarlı dış politika anlayışıyla başardık. Türkiye imdi dünyanın merkezinde Türkiye Cumhuriyeti’nin, dünyanın ekseninde Türkiye’nin meydan aldığı iddiasını, bu iddianın öz ayrımsız talih iddiası olmaktan öte bilcümle insanlığın gerekseme duyduğu henüz adil tıpkı dünya hedefine ulaşmak amacıyla arz makbul formül olduğuna inanan aynı hikayenin aktörüdür. Türkiye daha çok bugün toptan aynı aheste olarak resmediliyor. Bunu da biz söylemiyoruz, akıbet dönemde dokuz canlı çok ülkenin liderinden duyduk.”

Facia, Türkiye’nin sahada ve masada hem baziçe kurmaya hem namına ve insanlığa cebin kurulan oyunları bozmaya bitmeme edeceğini sözlerine ekledi.

Programa, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, SELIM Fırka Balıkesir milletvekilleri Adaletli Polat, Belgin Uygur, Pakize Bahtiyar Aydemir, Çetin Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Şehremini Yücel Yılmaz, kaymakamlık uray başkanları ve gençler birlikte katıldı.Share: