Dert Amatörü U18 Maçları ile Başlayacak

Ağrı Müptedi Spor Kulüpleri Federasyonu, 2022-2023 futbol sezonu zaman planlamasını tamamladı. Açıklanan planlamaya göre çolpa ligler U-18 ligi karşılaşmaları ile başlayacak.

Balkı Saftirik Spor Kulüpleri Federasyonu 2022-2023 ayak topu sezonunun startını yaptığı sezon planlama toplantısı ile verdi. Toplantıya ASKF Başkanı Erkan Kösedağ, Ayak Topu İl temsilcisi Devlet Endişe, pakt ve antrenör temsilcileri katılma gösterdi.

Toplantıda alınan değişmeyen gereği 2022-2023 saftirik futbol sezonu 17-18 Eylül 2022 tarihlerinde U-18 ligi ile birlikte tevessül matlup. Erkân mektep çocuğu müsabakalarını bidayet tarihi ise 3-4 Antrakt olarak belirlendi. Ayrıca sabık zaman ilk kez oynatılan U-14 müsabakalarının eskimemiş sezonda Ilk Teşrin ayında oynatılması bekleniyor.

Konu ile ait açıklamalarda kâin Futbol İl Temsilcisi Cesamet Keder “Bu mevsim U-18 ligi ile ser yapacağız. Amacımız gençlerimizin antipatik kış şartlarından önce maçlarını tamamlamalarını temin etmek. Bir Numara tor ligi ise Lehçe Takım başlamasından sonraları tamamlayıp duruluk vermeden BAL ligi ile alay malay bitireceğiz. BAL ligi 25 Eylül’de bizim ligimiz ise 3-4 Aralık’ta oynanacak. Bal liginin 14 takımla vuku ihtimali var. Bizim ligimiz ise 7 bitik takımlı iki grupta oynanacak. Bu sebeple az buçuk geç başlatmak istedik.” dedi. – AĞRI

Share: