Depremin vurduğu Adıyaman’ı gezen AK Öğür Mebus Orhan Atalay: Çeri sayısı çabucak artırılmalı

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık iki depremden sunu çokça etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da incelemelerde kâin DOĞRU Parti Ardahan Saylav Orhan Atalay, Twitter hesabı üzerinden şehirde gördüğü eksikleri konu yön sıraladı.

“İŞ MAKİNELERİ VE VİNCE İHTİYAÇ VAR”

“Leşker sayısı çabucak artırılmalı” diyen AK Partili nazır, Adıyaman’da durumun çokça okkalı olduğunu ve hisse senedi makinaları ve vinç, delici, stoper aletlere evgin ihtiyaç olduğunu kaydetti.

“SAHADA OLMAYANLARIN İFTİRALARINI SİYASET DİYE TANIMLAMALARI YAKIŞMIYOR”

Atalay, “Diyarbakır ve Adıyaman’ı gezdim. Adıyaman’da nitelik çokça ciddi. Çokça sayıda fahri istirdat ekibi var fakat bu aletler olmayınca yapacakları tıpkı şey yoktur. Sahada olmayanların ürettikleri iftiraları ‘siyaset’ diye tanımlama basitliği filhakika yakışmıyor. Resmi-sivil özel tüzel hayat ve gurur herkesin açık açık iri bire bir ceht süresince olduğuna tanıklığımı ifade etmeyi minimal ahlâkî mükellefiyet namına görüyorum” dedi.

“DOKTORLARIN CEVABINDAKİ ASALET KOKU ALMA ORGANI SIZLATTI”

SELIM Partili icra vekili, Diyarbakır’dan Adıyaman’a desteğe gelen iki doktorla karşılaştığını belirterek, “Sahada birçok pırıl pırıl babayiğit canlı gördüm; ciharıyek yandan koşarak gelmişler. Akşam saatiydi, iki gence; ‘Siz nereden? diye sordum. ‘Doktoruz, Diyarbakır’dan, mücahede biter bitmez Adıyaman’a koştuk, sabaha kadar müzaheret edip iş amacıyla döneceğiz’ cevabındaki soyluluk koku alma organi sızlattı” ifadesini kullandı.

“KÖYLERE UN SEVKİYATI YAPILMALI”

Şehirlerin anne yolları daima engelsiz tutulmalı.Yardım getiren tırlar şehirlerin girişinde durdurulup siktirici araçlara aktarılarak şehrin ayrışık yerlerine, mahallelere dağıtılmalı.Trafik ekipleri kent içinde parka müsaade vermemeli. Ambulansların işini zorlaştırıyorlar. Kahta’nın bir köyüne uğradık. ‘Ekmeğimiz namevcut, açız’ dediler. Köylere un sevkiyatı yapılmalı.Çeri sayısı acilen artırılmalı.Devlet, müteahhitlerden operatörleriyle birlikte tam sayıda gelişim makinası istemeli, yoksa el koymalı.Elektrik ve su ivedilikle verilmeli.Gidecek gönüllüler yapacakları işin araç gereci ile gitmeli.Temel insanî ihtiyaçlar amacıyla atak sistemler kurulmalıMahalle mahalle sivil-amme eş örgütlenmeler yapılmalı.

Share: