Denizlispor ekibini taşıyan minibüs direğe çarptı, 12 yaşama yaralandı

Afyonkarahisar’birlikte, Denizlisporlu futbolcu ve pakt çalışanlarını taşıyan minibüsün tenvirat direğine çarpması sonucu 12 gönül yaralandı.

Spor Bacak 1. Lig’üstelik geri yapılan Boluspor-Altaş Denizlispor karşılaşmasının arkası sıra Bolu’dan Denizli’ye cereyan fail 4 futbolcu ile 8 pakt çalışanının bulunduğu 20 AAG 263 plakalı minibüs, Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesine vabeste Gökçek köyü mevkisinde tavzih direğine çarptı.

Kazada, güdücü İsmail Gürbunar (58), pakt çalışanları Recep Avcı, Yusuf Mercan Balığı, Itibar Kılınç, Korkunç Karakaya, Altay Varol, Mustafa Saika ve Sinan Kodal ile futbolcular Ahmet Tekin, Samet Emre Çağ, Mehmet Eren Tor ve Oğuzhan Zerrin yaralandı.

Dinar Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan İsmail Gürpınar, Onur Kılınç, Recep Cebbar, Yusuf Mercan Balığı, Sinan Kodal, Mustafa Sebep ve Oğuzhan Sarı, tedavilerinin arkası sıra taburcu edildi.

Yaralılardan Ahmet Uğurlu, Samet Emre Gündüz, Mehmet Muazzez Kaçıngan ve kulüp iletişim araçları sorumlusu Altay Varol, Denizli’deki hususi tıpkısı sayrılarevi, Hırslı Karakaya ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesine atıf edildi.

Açıklamalar

Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Idareci, kazanın peşi sıra kentteki hususi hastanede tedavi altına alınan yaralıları musahabe ederek durumları hakkında vukuf aldı.

Mehmet Usta, gazetecilere yaptığı açıklamada, kalbi kırık olduklarını söyledi.

Ilçe haberini sabah 05.00 kabilinden aldıklarını belirten Kankızıl, “Kayıtları üstelik inceledim. Açar virajı alamadığı üzere kayıyor. Kaymakamlık bu şekilde ergin. Bire Bir çarpışma namevcut. Denizlispor camiamıza geçmiş olsun. Takım otobüsü değil amma onu izlem fail ikinci aracımız ilçe yaptı.” dedi.

Mehmet Becerikli, futbolculardan bazılarının, vadi bulunduğu için minibüsle gitmeyi tercih ettiklerini dile getirdi.

Hastanenin Başhekimi Umumi Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Tekin bile yaralıların keyif durumunu dolgunca olduğunu tabir etti.

Tekin, “Bizi sevindiren nitelik fert kaybının olmaması. Şu an hastalarımızın dirimlik tehlikesi yok.” şeklinde konuştu.

Futbolculardan Ahmet Tekin’in sol havsala kemiğinde fay bulunduğunu kaydeden Tekin, “Özge arkadaşlarımızda ezilme ve sıyrıklar kâin. Yeryüzü dokunaklı Ahmet Tekin’in durumu. Onun üstelik tedavisi sürüyor. Daha ameliyata alınmış değil. Icabında işler de düşünülecek.” şeklinde bilgi verdi.

Kazayı hafif sıyrıkla atlatan ve tedavisine hususi hastanede devam edilen futbolculardan Samet Emre Güneş ise kazaya uyurken yakalandığını anlattı.

Zaman, kazaya ait şunları söyledi:

“Uyandığımızda açar dönmüştü filhakika. Arkadaşlarımızı kaldırdık. Diğer arkadaşlarımın durumu üzerine bilgim bulunmayan amma bereketli olacaklarını biliyorum. Haddinden Fazla yavaş tıpkısı ebat olmadığı söylendi. Uyuduğumuz amacıyla kazayı hatırlayan bulunmayan.”

Güvenlik kamerası kaydı ortaya çıktı

Öte yandan, minibüsün tenvirat direğine çarpmadan acilen geçmiş görüntüsünün tıpkısı iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdığı belirlendi.

Kayıtlarda, hızla revan minibüsün hafif virajlı yolda kaydığı görülüyor.

Share: