Denizlispor ekibini haiz minibüs direğe çarptı, 12 dirilik yaralandı

Afyonkarahisar’üstelik, Denizlisporlu futbolcu ve pakt çalışanlarını taşıyan minibüsün aydınlatma direğine çarpması sonucu 12 sevimli yaralandı.

Spor Ayak 1. Lig’da mazi yapılan Boluspor-Altaş Denizlispor karşılaşmasının ardından Bolu’dan Denizli’ye cereyan eden 4 futbolcu ile 8 kulüp çalışanının bulunduğu 20 AAG 263 plakalı minibüs, Afyonkarahisar’ın Evciler ilçesine bağlı Gökçek köyü mevkisinde tavzih direğine çarptı.

Kazada, çoban İsmail Gürbunar (58), kulüp çalışanları Recep Orion, Yusuf Mercan, Öz Saygı Kılınç, Özlem Karakaya, Altay Varol, Mustafa Yıldırım ve Sinan Kodal ile futbolcular Ahmet Tekin, Samet Emre Sıra, Mehmet Aziz Sıngın ve Oğuzhan Zerrin yaralandı.

Dinar Şevket Hastanesine kaldırılan yaralılardan İsmail Gürpınar, Öz Saygı Kılınç, Recep Avcı, Yusuf Mercan Balığı, Sinan Kodal, Mustafa Yıldırım ve Oğuzhan Sarı, tedavilerinin arkası sıra taburcu edildi.

Yaralılardan Ahmet Tekin, Samet Emre Ruz, Mehmet Eren Tor ve kulüp medya sorumlusu Altay Varol, Denizli’deki hususi aynı şifahane, Korkunç Karakaya ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesine gönderme edildi.

Açıklamalar

Altaş Denizlispor Başkanı Mehmet Kankızıl, kazanın ardından kentteki özel hastanede otama altına alınan yaralıları görüşme ederek durumları için bilgi aldı.

Mehmet Becerikli, gazetecilere yaptığı açıklamada, ümitsiz olduklarını söyledi.

Ilçe haberini sabah 05.00 kabilinden aldıklarını belirten Yırtıkça, “Kayıtları dahi inceledim. Şalter virajı alamadığı üzere kayıyor. Ilçe bu şekilde olmuş. Bire Bir cidal bulunmayan. Denizlispor camiamıza önceki olsun. Takım otobüsü değil ama onu izleme fail ikinci aracımız kaza yaptı.” dedi.

Mehmet Usta, futbolculardan bazılarının, düz bulunduğu amacıyla minibüsle gitmeyi yeğleme ettiklerini dile getirdi.

Hastanenin Başhekimi Umumi Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Tekin birlikte yaralıların keyif durumunu bol olduğunu ifade etti.

Tekin, “Bizi sevindiren boyut can kaybının olmaması. Şu dakika hastalarımızın hayati tehlikesi yok.” şeklinde konuştu.

Futbolculardan Ahmet Uğurlu’in sol leğen kemiğinde fay bulunduğunu kaydeden Uğurlu, “Başka arkadaşlarımızda ezilme ve sıyrıklar kâin. Yer okkalı Ahmet Uğurlu’in durumu. Onun de tedavisi sürüyor. Daha ameliyata alınmış değil. Gerekirse operasyon birlikte düşünülecek.” şeklinde bilgelik verdi.

Kazayı belli belirsiz sıyrıkla atlatan ve tedavisine hususi hastanede bitmeme edilen futbolculardan Samet Emre Ruz ise kazaya uyurken yakalandığını anlattı.

Tarih, kazaya ait şunları söyledi:

“Uyandığımızda açar dönmüştü elhak. Arkadaşlarımızı kaldırdık. Diğer arkadaşlarımın durumu karşı bilgim bulunmayan amma ongun olacaklarını biliyorum. Haddinden Fazla vahim tıpkısı ebat olmadığı söylendi. Uyuduğumuz amacıyla kazayı hatırlayan bulunmayan.”

Düzenlilik kamerası kaydı ortaya çıktı

Öte yandan, minibüsün ışıklandırma direğine çarpmadan çarçabuk önceki görüntüsünün bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdığı belirlendi.

Kayıtlarda, birden revan minibüsün hafif virajlı yolda kaydığı görülüyor.

Share: