Denizlili 2 sportmen Triatlon’da Türkiye’yi desise edecek

B Triatlon Bitiş Yarışları’nda Denizlili sporcular farkını gösterdi. Final Yarışlarında aldıkları derecelerle kürsüde kayran bularak gururlandıran Burak Modern ve Hatice Öpücük Ertekin’e gelen milli çağırma ile Romanya ve Hırvatistan’da düzenlenecek Triatlon yarışlarında Türkiye’yi entrika edecekler.

Geçtiğimiz hafta sonu Isparta’nın Eğirdir ilçesinde Ağızcıl-B Triatlon Türkiye Kupası Bitiş Yarışları düzenlendi. Eğirdir Belediyesince Liman bölgesinde gerçekleştirilen yarışlara 450’si sporcu başlamak amacıyla 500 güç katıldı. Bu sene 19. Kere düzenlenen yarışlarda Denizlili sporcular çok gani uğraş ederek madalya kürsüsünde yer aldı. Burak Gündeş Güre Erkekler Türkiye ikincisi yerine sim madalyanın sahibi olurken Hatice Buse Ertekin Talih Kadınlar kategorisinde 3. kendisine tunç madalyaya uzandı. Denizli’yi entrika eden farklı sporculardan Hazar Türkcan Güre Rical 11., Katre Berrak Demirtaş Güre Kadınlarda B.2., Selin Erdoğdu M3 Kızlar B 2. ve Arda Meze Şans Rical 5. oldu.

Burak ve Hatice Avrupa yolcusu

Oral- B Triatlon Türkiye Kupası Final Yarışlarında aldıkları derecelerle kürsüde vadi bularak gururlandıran Burak Çağcıl ve Hatice Buse Ertekin’e mevrut milli nida ile sporcular adeta tekme bahtiyarlık yaşadı. Gösterdikleri başarılı performanslarla milli formayı giyme şansını kazanan sporcular 24-29 Ağustos tarihlerinde Romanya İzvorani şehrinde düzenlenecek olan 2022 Avrupa Triatlon Gençler Kupası ve 10-11 Eylül tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenecek Balkan Triatlon Şampiyonasında Türkiye’yi külah edecekler.

“Triatlon’da lokomotif ayrımsız şehir girmek için çalışıyoruz”

Denizlili sporcuları Triatlon Yarışları Türkiye finallerinde aldıkları muvaffakiyetli sonuçlar ve alınan milli davetlerden kontekst tebrik eden Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Triatlon’un 3 branşında peşi sıra yapıldığı, sporcunun erişebildiği gücü zecrî ve çok iri çabalama müstelzim tıpkı spordur. Denizli’dahi yüzme, velespit ve atletizm altyapısının geliştirilmesinin Triatlon branşındaki gelişmeyi üstelik birlikte getireceğinin altını yemek isterim. Hedefimiz Denzili’yi Triatlon branşının Türkiye’deki lokomotif şehir yarmak amacıyla çalışıyoruz. Triatlon branşının tanıtılması ve hakeza nazik organizasyonlar ile taçlandırılmasında iri behre sahibi olan Denizlili Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Söz Yalçınkaya ve emeği geçenlere teşekkürname ederiz” dedi. – DENİZLİ

Share: