Demirören Medya Lisesi’nde önceki ibret zili çaldı

– Türkiye’nin sunma büyük iletişim araçları grubu bünyesindeki Demirören Iletişim Araçları Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi (MTAL) önce öğrencileri ve pedagog kadrosuyla 2022-2023 eğitim-talim yılına başladı. Kullanılmamış dönüş başlangıcını öğrenciler, veliler, akademik grup ve Demirören Medya yöneticilerinin katıldığı tıpkı törenle gerçekleştiren lisede evvel ibret zilini Demirören Holding Umumi Heyet Komutan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay öğrencilerle alay malay çaldı.

Türkiye’nin ciharıyek yanından muvaffakiyetli öğrenciler vasıtasıyla yeğleme edilen ve birçok Rum ve Bilim lisesinin yüzdelik dilimlerini geride bırakarak 0,12 yüzdelik dilimden öğrenci düzlük meslek, kullanılmamış dönemde öğrenciler ve velilerle buluştu.

Törene Demirören Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başbuğ Yardımcısı Briz Demirören Oktay, okulun müşavere ve yürütme yerleşmiş üyeleri, Demirören Medya yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Bu sene hazırlık sınıfında okuyacak öğrenciler, anne dili İngilizce olan öğretmenleriyle yabancı miftah derslerine geçmiş dolaşma itibariyle başladı.

“İLK YOL ÖĞRENCİ ALMANIN HEYECANIYLA EVLATLARIMIZI TAFSILATLI BİR SÜREDİR BEKLİYORUZ”

IHTIRAM DURUŞU ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra tıpkı istişare yapan Demirören Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi Müdürü Atila Ertoğan, “Bizler bu sene ilk defa öğrenci almanın heyecanıyla evlatlarımızı etrafli tıpkı süredir bekliyoruz. Türkiye’nin ilk ve yegâne iletişim araçları lisesi olan Demirören Iletişim Araçları Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi Ekol Müdürü kendisine ilk öğüt günümüzde, sanki yıllardır birlikteymişçesine nazik aynı heyecanla mecmu öğretmenlerimiz ve Demirören Iletişim Araçları yönetimi ile gelişigüzel sizleri ağırlamış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu okulun açılmasında şişman emekleri olan Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer’e, öğrencilerimizi evlatları kabil gören ve onlar üzere gelişigüzel şeyin bildirme güzelini isteyen Demirören Holding Umumi Heyet Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay’a, bize bu projenin başlangıcından beri desteğini hiç esirgemeyen çokça bulunmaz konuşma ve yürütme kurulumuza ve Türkiye’nin genişlik iri medya grubu olan Demirören Medya ailesine zevalsiz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN BİR GELECEK İNŞA EDECEĞİZ”

Mutlu ve liyakatli ayrımsız yetişek-öğretim yılı dileyen Ertoğan, “Burada bütün birlikte çocuklarımız amacıyla aynı gelecek inşa edeceğiz. Öğrencilerimizi Atatürk öge ve inkılaplarına tutkun, alanlarında acun standartlarında ve modern ayrımsız terbiye almış, ülkemizin milli ve manevi değerlerine vabeste birer tendürüst namına çıkışlı girmek yer balaban hedefimiz. Hepimizin hava duyabileceği kuma başarılar için çokça çalışacağız. Çocuklarınızı bizlere emanet ettiniz, emanetlerinizi aldık ve tehlikesiz ellerdeler. Zaman bakir benzeri okula, kullanılmamış tıpkısı yetişek-tedris yılına başlamanın heyecanını taşıyorsunuz. Bundan sonraki hayatınızdaki vazife ve sorumluluklarınız henüz de artacak lazım öğrenci olarak gerekse toplumun sorumlu tıpkı bireyi namına elan bile makro görevler üstleneceksiniz. 2022-2023 terbiye talim yılının öğretmenlerimize, öğrencilerimize, temel-babalara ve bütün milletimize şiddetli olmasını istek ediyorum” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİN İLK DERS HEYECANI

MTAL’in 30 öğrencisinden biri olan Ceylin Ceyda Aktuna de “Heyecanlıyım, mutluyum yıpranmamış okulumdayım. İlk tercihimdi ve yerleştim. Araştırdım okulun şartlarını beğenmiştim. İleride bol bir gazeteci almak istiyorum. Çok pir bir sene olmasını diliyorum” dedi.

Ruz Kraliçe İskender ise “Heyecanlıyım, okulumu çokça seviyorum. Olgun spikeri kalkışmak istiyorum. İyi aynı sene olsun istiyorum şimdiden öyle olacakmış kabil duruyor. Okulumun şartları haddinden fazla gür, mutluyum” ifadelerini kullandı.

– İstanbul

Share: