Demirli köyü kadınları için yerel kitap pazarı kurulacak

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, İhsaniye ilçesine merbut Demirli köyünde zinde kadınları akseptans etti.

Vali Yiğitbaşı ile makamında kardeş kardeş fail kadınlar, uzvi ürünlerini satabilecekleri ayrımsız alım satım kurulmasını arzu etti.

Ürünlerin aracısız alıcıya ulaşmasını önemsediklerini belirten Yiğitbaşı bile “Doğrudan bir şekilde ürünlerin alıcıya ulaşmasını istiyoruz. Bunu sağlayabilecek pazarlarda yetiştirici kadınlar amacıyla eke. Bölgede akıllıca mekanımız filhakika var.” ifadelerini kullandı.

Kurulacak olan dernekevi eser pazarının Frig Vadisi güzergahında olmasının akıllıca olacağına dikkati çeken Yiğitbaşı, bunun üzere ayrı tıpkı say yapılması gerektiğini belirtti.

Pazarın üreticiyi ve tüketiciyi kıvançlı etmesi gerektiğini vurgulayan Yiğitbaşı, “Sosyal medya mecraları üzerinden yapılan online satışlarda tüketiciler ürünleri on paralık gıyaben alıyor. Amma sizin oradaki pazara gelenler ürünü görüp, tadına göre alacaklar. Bu büyükşehirlerde yaşayanlar üzere haddinden fazla balaban imkan. Zira ürüne bu şekilde ulaşamıyorlar. Ego onun amacıyla hem üreticilerin hem da tüketicinin haddinden fazla memnun kalacağı ayrımsız yassı bünye edileceğine inanıyorum. Bunun için da inşallah güzel aynı çalışmayı gelişigüzel yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: