‘Demir Adam’ standart mesafede Türkiye Şampiyonu oldu

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde planlı Oral B Eğirdir Triatlonu’nda mücadele eden ‘demir adam’ lakaplı iş insanı ve Milli sportmen Şanlı Bıdı ikinci olurken, Mersin Ağacı, Cıvıl Cıvıl ve Eğirdir triatlonlarında toplamda elde ettiği 18 bin puanla ölçün meydanlık kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu kupasını kaldırdı.

Türkiye’nin yer doğru triatlon yarışlarından biri namına ilgi calip Eğirdir Triatlonu, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Eğirdir Belediyesi’nin iş birliği ile yapıldı. Yüzme etabının Eğirdir Gölü’nde gerçekleşen organizasyonda M3, talih, tendürüst, elit, paratriatlon, yaş grupları ve anlaşılmaz öncü kategorilerinde hep 450 sporcu yarıştı.

Eğirdir gölünde bin 500 metre yüzen sporcular, arkası sıra 40 kilometre çiftteker sürdü, sonraları da 10 kilometre koştu.

Triatlonda Antalya’yı dubara eden 73 yaşındaki ‘demir adam’ lakaplı Uca Bıdı, çiftteker etabının bitiş çizgisinde kaza geçirdi. Bisikletten sukut sonucu ayağından yaralanan Bıdı, buna karşın yarışı bırakmadı ve ikinci oldu.

Yarışlar sonunda iki armağan töreni düzenlendi. İlk törende Yüksek Bıdı, ikincilik madalyasını aldı.

Başarılı sporcu Bıdı planlı ikinci törende, katıldığı Mersin, Ordu ve Eğirdir triatlonlarında standart mesafede elde ettiği 18 bin puanla Ölçün Vuzuh Türkiye Şampiyonu kupasını kaldırdı. Kupasını Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’nın elinden cebin Mürtefi Bıdı, protokole dahi dosdoğru beslenme ve sporla ilgilendiren mini bire bir bilgilendirme verdi. – ANTALYA

Share: